Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen nemi betegségem lehet...

Milyen nemi betegségem lehet a lentiek alapján?

Figyelt kérdés

Szűz vagyok.

Eddig viszonylag sok folyásom volt(fehér, vagy átlátszó), főleg peteérés környékén, de nem volt kellemetlen szaga és nem is viszkettem.

1 hete elkezdett viszketni és fájni a hüvelyem környéke és az egész fenék hajlatom körüli rész. Most már nem csak viszket, hanem égő érzés is, de most már inkább csak a hüvelyem környéke. Nem tudom, hogy lehet e összefüggés a kettő között.

Folyásom most nem nagyon van, vagy csak nagyon minimális.

Ritkán(2 naponta egyszer) elkezd erősen szúrni az alhasam, néha ettől függetlenül a hüvelyem szúr belül.

Amikor elmegyek vécére mindig teszek az ülőkére vécépapírt, hogy ne érjek közvetlen hozzá, ezért sem értem, hogyan kaphattam el valamit.

Holnap kérek időpontot nőgyógyászhoz(most fogok először menni).


2013. dec. 30. 23:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Ebből nem lehet tudni. Baktériumos, gombás vagy akár élősködő (egysejtű) fertőzés is lehet, nőgyógyász majd kitenyészti és megmondja.


A tévhitekkel ellentétben a wc-deszkákról viszonylag nehéz elkapni akármit is (mivel konkrétan a puncid nem esik túl közel hozzá), viszont saját magadtól simán kaphatsz baktériumot is, gombát is. Ugyanis a bélrendszerben normálisan is élnek ilyenek. Elég, ha csak megbillen kicsit a védekező mikroflórád egyensúlya, már át is költöztek, és kész a fertőzés. Ezen minden nő átesik az életében tízszer is, ne aggódj miatta :)

2013. dec. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Esetleg a viszketés és égő érzés enyhítésére valami módszert tudtok ajánlani?

2013. dec. 30. 23:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Nemigen, pont mert nem tudjuk a kórokozót. A saját érdekedben ne használj mindenféle recept nélküli szereket, hogy nehogy elnyomd a tüneteket, aztán folyton-folyvást visszatérő fertőzés legyen belőle (óhatatlanul ajánlani fognak canestent meg hasonlókat).


Próbálj kamillás ülőfürdőt, azzal nem sokat tévedhetsz.

2013. dec. 31. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem javul a helyzet, csütörtökön érdemes lenne orvoshoz menned.
2013. dec. 31. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem annyi a kérdésem, hogy fehér és túrós a folyásod, vagy inkább hígabb? Bár pontosan ezen jelekből sem lehet megállapítani, lehet gomba, baci, vagy gomba-baci kombináció... javaslom, hogy semmiképpen se vakarózz lent, nehogy hámsérülésed legyen, a fertőzés nehogy még jobban elterjedjen. Viselj pamut fehérneműt, amelyet napközben is válts, ne hordj ha nem muszáj tisztasági betétet, illetve estére, hogy csillapítsd a viszketést egy kis gomba ellenes krémmel bekenheted (szerintem nem fog ártani), de ha van otthon bep..then plusz, azzal is bekenheted, vagy tengeri sós ülőfürdőt is vehetsz! csillapítja a viszketést! (Persze ettől nem gyógyulsz meg, csak elviselhetőbb lesz)
2013. dec. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!