Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Most mit tegyek? Nemi betegség...

Most mit tegyek? Nemi betegségem van. Ma mentem volna dokihoz sztk-ba, de nem engedtek bejelentkezni mert nincs időpontom. Jövőre jutok így orvoshoz?!

Figyelt kérdés
Ennél az orvosnál csak időponttal fogadnak.2Hete elkezdtünk viszketni a barátommal,majd el kezdtük magunkat kenegetni candibene-vel.Ő már jól van,de én nem,mivel bár már kívül rendbejöttem,fáj az együttlét.Nemi vágyam nulla,a melleim borzasztóan érzékenyek,olykor fájnak a nap minden percében.Görcsölget néha a hasam is menzesz szerűen.Kérdeztem,2ünnep között nincs rendelés.Ilyenkor mit lehet tenni? Ügyeletes kórház legközelebb 50km-re van,hó végére pedig még a pénzünk is elfogyott,hogy elutaztam volna. :( csak nem lesz nagy bajom... idegesít a dolog :( Esetleg valami vény nélkül kapható hüvelykúpot tudnátok?

2013. dec. 20. 16:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Betadine hüvelykúp / ha nem vagy jódérzékeny/.

Az együttléteket a kezelés alatt mellőzzétek, mert a hüvelyhám ilyenkor sérülékeny és a kórokozók mélyebbre kerülnek be a hüvely szövetei közé a sérüléseken át.

2013. dec. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Ez a baj sajnos az otthoni kezelésnek.

Hogy semmi értelme.

Ha csak kenegetted magad kívülről az édes kevés. Ugyanis a fertőzés a hüvelyedben is ott van. Ha ott nem vagy kezelve, akkor a kívülről kenegetéssel csak a külső területről szűnik meg a fertőzés és ezzel csak a tüneteket szünteted meg.

Meg amúgy is, nem most kellett volna orvoshoz menni, hanem akkor amikor a tünetek előjöttek.

Egyébként elmondtad az sztk-s kórházban, hogy miért mentél? Mert a fertőzés sürgős esetnek minősül, így időpont nélkül is elméletben fogadniuk kellett volna. Bár sok helyen ezt nem teszik meg.

És bizony ha egy fertőzés nincs kikezelve, akkor az felhúzódhat, ezáltal gyulladást tud okozni a méhben és a petefészekben is. Ezért nem jó vele várni és otthon kezelgetni.

2013. dec. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
:) jaj,nagyon köszönöm!! :)
2013. dec. 20. 17:04
 4/21 anonim ***** válasza:

Milyen nemi betegséged van?


Nyilván nem tudod, mert az orvos is csak vizsgálat után tudja megmondani.


Bőrgyógyászatra menj (egyben nemi beteg szakrendelő is), garantáltan fogadni fognak.


Ha VALÓBAN klasszikus nemi betegséged van, akkor azon semmilyen kúp nem segít, csak injekció vagy vényköteles gyógyszer.

2013. dec. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Igen tudom,előbb kellett volna mennem.Így jártam,egyébként nem volt alkalmam elmondani a portán.Mikor mondtam hogy nincs időpont,mondta hogy semmikép nem mehetek hozzá,sajnálja.Ezért kérdeztem a vény nélkül kapható hüvelykúpot.
2013. dec. 20. 17:09
 6/21 A kérdező kommentje:
A nemibeteg szakrendelő is az ügyeletes kórházban van,amit írtam hogy messze van..
2013. dec. 20. 17:11
 7/21 anonim ***** válasza:

Azért nem jó így látatlanban javasolgatni, mivel az, hogy konkrétan milyen kórokozó okozza a problémát, azt csakis hüvelykenet tenyésztéssel lehet kideríteni. Ahhoz pedig orvoshoz kell menni.

És lehet hogy egyeseknek ez vagy az beválik, amit vény nélkül kapsz, mert éppen olyan problémája van, de nálad lehet hogy felesleges pénzkidobás. Nem beszélve arról, hogy nem akarom bántani azt, aki a Betadine kúpot javasolta, de az egy nagyon-nagyon erős kúp. Az mindent kiöl. És nem nagyon szokták javasolni az alkalmazását, csakis orvosi előírásra.

Inkább telefonálj be a hozzád közeli SZTK-ba, ahol voltál is és mond el, hogy mi a panaszod és kérdezd meg a nőgyógyászaton, hogy tudnának-e fogadni. És akkor még ünnepek előtt le lenne tudva az egész.

2013. dec. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Nem vagy te véletlenül terhes?

Nemi betegségnél nem érzékeny a mell és a nemi vágyat sem befolyásolja.


Ha nem mentek be a kórházba, akkor csak jövőre jutsz orvoshoz.


Amúgy neked tuti nem "nemi betegséged" van. Egy gombás vagy hasonló fertőzést nem annak hívnak, nemi betegség a tripper, szifilisz és társai.

Az átlagos fertőzést el lehet kapni nyilvános wc-ben, uszodában is.


A barátod valszeg csak tünetmentes, őt is kezelni kell.


Ha netán lázad lenne, akkor viszont irány az ügyelet.

2013. dec. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Gondoltam már terhességre,de jobban össze állna a dolog,ha arra gondolok hogy a gyulladás-vagy gombás fertőzés végett fáj a hasam.Lehet megkavarja a hormonaimat a betegség,azért fáj a mellem.Vagyis remélem,nem szeretnénk még babát.Egyébként holnap úgy tudom,munkanap.Vajon szakrendelés lesz az sztk-ban?
2013. dec. 20. 17:30
 10/21 anonim ***** válasza:
Szerintem lesz holnap is rendelés a kórházakban.
2013. dec. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!