Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 20 éves már elmúltam és még...

20 éves már elmúltam és még egyszer sem voltam nőgyógyásznál? Ez gond?

Figyelt kérdés
Nem vagyok már szűz, de rendszeres nemi életet se éltem nagyon még..
2014. jan. 2. 16:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát akkor menj el
2014. jan. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hááát, ez most egy olyan dolog, hogy ha egészséges vagy, akkor nem gond.

De ha vmi olyan problémád van, amit te nem is veszel észre, de a doki észrevenné, akkor gond.

Szerintem menj el.

2014. jan. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem ciki, ha nem jártál eddig

A legtöbben akkor zsoktak menni, ha valami

problémájuk van-

2014. jan. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Pl. van akinek menzesz görcsre kell tabletta

Vagy az embernek folyása van és azt akarja megnézetni

2014. jan. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha már nem vagy szűz, akkor azért érdemes elmenni. Akkor is, ha nem élsz rendszeres nemi életet. És akkor is, ha éppen nincs semmi problémád.

A méhnyakrák szűrésre meg pláne érdemes elmenni. És azt évente megismételni. Így nagyon sok dolgot idejében el lehet csípni, ha valaki azért bizonyos rendszerességgel nőgyógyászhoz jár. És nem csak szexuálisan kialakuló vagy terjedő dolgokat. Akár egy kialakuló ciszta vagy mióma miatt. Mert ezek mind olyan dolgok, amik egész fiatalon is előjöhetnek, kialakulhatnak. Nemi élettől függetlenül is.

2014. jan. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igazából még nem volt semmilyen gondom.. Ezért nem is voltam eddig..
2014. jan. 2. 16:37
 7/11 anonim ***** válasza:
Én elmúltam negyven és még én sem voltam.Igaz én férfi vagyok(legalább is azt mondják)De ha lány/nő lennék mennék.
2014. jan. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ahogy az ötös írja. Ha volt már szexuális kapcsolatod, bármikor, akkor a méhnyakrákszűrést onnantól évente meg kellene csinálni. Ezentúl szerintem személyes igényesség kérdése is, hogy rendszeresen ellenőrizve legyen, hogy minden rendben van odalent, hiszen maguktól is kialakulhatnak dolgok! Szóval hajrá, menj el! :)
2014. jan. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
mivel nem vagy szűz igy már kéne az évenkénti rákszűrés. A HPV-nek csak akkor van tünete ha már nagyobb a gond. lehet méhszájseb amit nem tudsz (ez is elrákosodhat) stb.
2014. jan. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
17-18 évesen voltam először nőgyógyásznál, rögtön egy tünetmentes cisztával kezdtem. Nem tudhatod mi van ott, amit nem árt orvosi kontroll alatt tartani.
2014. jan. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!