Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan sikerült megszüntetnete...

Hogyan sikerült megszüntetnetek a hüvelygombát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Már sok mindent elolvastam/kipróbáltam a témában, orvosnál is volt többször is (háziorvos, bőrgyógyász és nőgyógyász is), de ez a makacs gomba mindig visszatér. :( A sok információ miatt kissé össze vagyok zavarodva, a diétában szereplő élelmiszerek is gyakran ellentmondásosak, nehéz kiigazodni. Van esetleg valakinek bevált módszere? Sokan szenvedünk ebben, ahogy elnézem, jó lenne megosztani a tapasztalatokat, ötleteket, akár együtt kiagyalni valamit :) Válaszaitokat köszönöm!

2014. jan. 16. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is kíváncsi lennék.

Úgy másfél éve egyszer "kinőttem". Grapefruit mag cseppet kezdtem szedni és kikezeltettük magunkat a párommal. Akkor jó ideig nem volt és nagyon örültem, hogy megszabadultunk tőle. Most két hónapja kb megint elkezdtük. A canestentől kombitól egy időre enyhülnek a tünetek, aztán eltelik pár hét és visszajön sokkal durvábban. Most nem segítenek a cseppek sem. Annyit jártam már dokinál ezügyben, hogy totál ki vagyok akadva, fogalmam sincs miért vagyok én ilyen fogékony erre a vacakra. El vagyok keseredve már. Fiatal vagyok, előbb utóbb gyereket szeretnék, nem tesz ez jót!

Mostmár arra gondoltam kihisztizem nála, hogy küldjön el komolyabb vizsgálatokra, de azt olvastam nem igen van rá tökéletes megoldás. Még egy tenyésztésre sem küldtek soha, pedig ideje lenne...

2014. jan. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lactofeelt próbáljátok ki,ha esetleg az még nem volt.
2014. jan. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Grapefruit cseppeket én most használok, ecsetelőkét és innivalóba keverve belsőleg is, az elején jónak tűnt, de most mintha megint kezdenének visszajönni a tünetek... Az egyik percben elkeseredett vagyok, a másikban inkább már mérges. Azon gondolkoztam, hogy lehet, hogy azért is jön vissza, mert eleve félünk tőle, pánikolunk. Most úgy döntöttem, 1-2 napig nem használok semmit, próbálok nem törődni vele és meglátom erősödnek-e a tünetek, vagy sem. Tenyésztést kérhetsz bőrgyógyászaton, engem a háziorvosom küldött oda, mondván, hogy a nőgyógyászaton úgyis csak valami hasztalan kúpot vagy kenőcsöt sóznak rám. Diétát próbáltad?
2014. jan. 17. 00:09
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem próbáltam még, illetve alapból kitolok magammal, mert fogamzásgátlót szedek, illetve mivel aktívan sportolok, kénytelen vagyok olykor tampont használni... Gondolkodtam a diéta dolgon is, de most az első az lesz, ha visszajön, hogy kérek komolyabb vizsgálatot.

Anno a szemölcseimmel voltam ugyanígy, rengeteg volt a sarkamon, a kórházban már meg akartak műteni, hogy ne szaporodjon tovább. Találtam egy jó bőrgyógyászt, aki bízott abban, hogy az immunrendszer legyengülése váltja ki az ilyesmi betegségeket. Írt 3 havi gyógyszer kúrát és olyan szinten eltűnt, hogy 5 éve nem is láttam hírét se.

Szerintem ez is hasonló lehet. Én a bőröm más területein és szélmalom harcot vívok velük sajnos, így jó lenne már megoldást találni rá. Erre is azt mondta a bőrgyógyászom (a régi elköltözött sajnos más városba), hogy ez tök normális és ha kicsit legyengül az ember ellenállása, akkor azonnal támad...Ha ennyire egyszerű lenne rá a megoldás, mint anno, akkor nem értem miért nem jut eszébe senkinek ilyet írni megint.

2014. jan. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló hajlamosíthat sajnos a fertőzésekre.

Én is 2 évig küzdöttem vele, a nőgyógyászok soha nem küldtek tenyésztésre, csak adták egymás után a kúpokat, gyógyszereket. Bőrgyógyászaton sikerült kiharcolnom egy tenyésztést, nem mutattak ki semmit, de azért antibiotikumot írtak volna. Akkor mondtam hogy elég az orvosokból. Alternatív módszerek után keresgéltem, fórumokat olvasgattam. Azóta nagyon odafigyelek a folyadékfogyasztásra, természetesen csak tiszta vizet és teát iszom. A diétát is próbáltam, először nagyon szigorúan, aztán rájöttem hogy így nem lehet hosszú távon (állandóan fáradt voltam), de azóta is kerülöm a cukrot (amibe nagyon kell, nyírfacukor), fehér lisztet, sokkal több zöldséget, és kevesebb húst fogyasztok. Étrendkiegészítőként grapefruitmag-kivonatot és probiotikumot is. Igyekszem minden nap mozogni valamit. Nem használok tampont, és menstruáción kívül tisztasági betétet sem. Az összes bugyimat lecseréltem rendes pamut fehérneműre, 60 fokon mosom őket, és utána vasalom is. Csak tiszta vízzel mosakszom ott, a korábban használt intim mosókat is elhagytam. Csak zuhanyzom, utána teljesen szárazra megtörölközöm. Ezek nálam beváltak megelőzésre. Meglévő tünetekre pedig teafaolajat használtam kívül és belül is.

2014. jan. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, most már tisztább a kép :) tényleg jó lenne rá valami gyógyszer, én Mycosystet és Fluconert szedtem, szerintem az előbbi nagyon jó volt, csak annyi volt vele a gond, hogy összesen két szemet kaptam én és kettőt a párom, ha kúraszerűen szedtük volna, akkor talán más lenne a helyzet. Így csak másfél hónapra múlt el/váltunk tünetmentessé. Bár az a másfél hónap hatalmas megkönnyebbülés volt. Azon gondolkodom, hogy ismét visszamegyek az orvoshoz és magam kérem a gyógyszerkúrát, próbálok figyelni a táplálkozásra (a szigorú diétának nem merek nekiállni a súlyom miatt (51kg)), a bugyivasalás is szuper ötlet, nem is tudom eddig miért nem jutott eszembe :) párotokat ti hogyan kezeltétek? Enyém a diétáról hallani sem akar, de ez érthető.
2014. jan. 17. 13:44
 7/9 anonim ***** válasza:

Én natúr Yoghurtos tampont használok és nekem bejött.

Azóta megszünt a félévente jelentkező gombám.

2014. jan. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Milyen gyakran és meddig hagyod hatni kedves utolsó kommentelő?
2014. jan. 17. 16:29
 9/9 anonim ***** válasza:

koszonom en is az informaciokat.

Nekem most van eloszor Gyno pevaryl kupot kaptam ra, remelem nem jon tobbet elo. vagy ez torvenyszeru, ha egyszer megkapom visszajon?

2014. aug. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!