Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sárgás, büdös folyásom van,...

Sárgás, büdös folyásom van, néha viszketek, és néha szúró érzésem van a hüvelyemben. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, pasival még nem voltam, de néha szoktam masztizni, és mostanában az is fáj egy kicsit, nem nagyon.

2014. jan. 16. 22:05
1 2
 1/14 Passiflora ***** válasza:
44%

Fontos lenne, hogy mielőbb orvoshoz fordulj ezekkel a panaszokkal.


Őszintén el kéne mondanod ezeket a tüneteket anyukádnak, ő majd tudni fogja, hogy hova vigyen el téged gyermek nőgyógyászatra, ahol a korod miatt máshogy fognak megvizsgálni, mint a felnőtteket.

2014. jan. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Ez sajnos fertőzés jele, amivel mindenképpen orvoshoz kell menned.
2014. jan. 17. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%
Ez gombás fertőzésnek tűnik, vegyél Canesten combit és 3-4 nap alatt elmúlik.
2014. jan. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%

Valahogy mindig, minden kérdésnél megjelenik valaki, aki számára csakis és kizárólag gombás fertőzés létezik...


Sárga és büdös folyás NEM gombás, hanem baktériumos vagy vegyes fertőzés. Orvoshoz kell menni vele, és nem szabad halogatni, mert nagyon komoly szövődményeket okozhat egy nem kezelt fertőzés. (Többek között a gyermeknemzésre való képtelenséget.)

2014. jan. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Szövődmények? Mik lehetnek azok a meddőségen kívül? Csak mert nekem ez már egy jó ideje nincs kezelve....
2014. jan. 17. 12:41
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
A legsúlyosabb a meddőség, de azt okozhatja pl. gyulladás is. Miért nem kezeltetted?
2014. jan. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mert nem viszketett folyamatosan, csak kb óránként egyszer pár másodpercre, ez a szúró érzés pedig pár napja lett hasonló gyakorisággal. És olyan ciki, hogy nem foglalkoztam inkább vele. :(
2014. jan. 17. 13:11
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

Nem ciki, minden nő átesik életében 100x ilyen fertőzésen. Sajnos olyan szerencsétlenül vagyunk felépítve, hogy a végbél rettentő közel van a hüvelyhez. Ha egy picit megbillen az ember immunrendszere, vagy a hüvely mikroflórája, már át is költöztek a bélből a baktériumok/gombák, és kész a fertőzés. Nem kell hozzá szexuális kapcsolat, se nyilvános wc, se semmi. Sajnos ez van, sérülékenyek vagyunk. 28 éves vagyok, és 12 éves koromtól kezdve legalább 3-4 fertőzésem volt és még az egyéb gondok... :)


Menj orvoshoz, mert ez nem fog magától elmúlni. Azon kívül, hogy szerintem személyi higiénia kérdése, hogy az embernek ne legyen semmilyen büdös folyása, de (ahogy mondtam) durva szövődményekkel is járhat, ha nem kezelik. Minél több idő telik el, annál valószínűbb valamelyiknek a kialakulása. (Méh, petefészek begyulladhat, akut módon, ami nagyon fáj, vagy szubakut/krónikus módon, amit esetleg észre sem veszel, viszont azzal jár, hogy a hasban, akár a petevezetékeknél összenövések, hegesedések keletkeznek, ez fájdalmakkal járhat később, amik nagyon nehezen kezelhetőek, és meddőséghez is vezethet.)


Cserébe a szűz lányoknál a nőgyógyászati vizsgálat egyáltalán nem olyan nagy dolog (nem mintha nem szüzeknél olyan iszonyú nagy dolog lenne! :) ). Valószínűleg letörölnek egy kicsit a váladékból, azt elküldenék tenyésztésre, hogy kiderüljön, milyen kórokozó okozza a dolgot, majd kapnál rá gyógyszert, amitől 1-2 hét alatt meggyógyulsz.

2014. jan. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%
Figyelj! :) Az orvos nem a szép fiatal lányt látja benned, hanem a beteget, akit neki meg kell gyógyítani. Nem a testeddel, a nemi szerved kinézetével foglalkozik, hanem csak azzal a betegséggel és annak gyógyításával, amivel elmész hozzá!
2014. jan. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
37%

Canestent meg lehetne próbálnod, ez gombának tűnik.

Ha nem múlik el 3-4 nap alatt, akkor viszont orvoshoz kellene mennetek.

2014. jan. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!