Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miből tudja egy orvos, hogy a...

Miből tudja egy orvos, hogy a pajzsmirigy alulműködés autoimmun, vagy sem?

Figyelt kérdés
Életem végéig gyógyszert kell szedni vagy sem? Ha jól hallottam az Anti-TPO szint ebben döntő, viszont nekem azt még sosem nézték, csak a TSH-m volt nagyon magas, és az fT4-em alacsony, mást nem néztek. Ebből a 2 adatból biztosan lehet állítani, hogy ez autoimmun? A következő vérvétel beutalónál esetleg kérjem, hogy ezt is nézessék meg?

2013. szept. 10. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Keress fel egy endokrinológust haladéktalan!

Az autoimmun folyamatot a tünetek, a klinikai kép, az ultrahang képe, és a vérben lévő autoimmun faktorok jelzik. Ilyen autoimmun faktor az anti-TPO és az anti-thyreoglobulin.

Ennek hiányában nem mondható ki ez a betegség, sőt az alulműködést jódhiány is okozhatja! Ezt nagyon fontos tisztázni, mert jódhiány esetén pótolni kell a jódot, autoimmun gyulladásnál viszont tilos a jód!

2013. szept. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, ez a problémám, hogy én is így olvastam, hogy illene nézetni Anti-TPO-t, mert az ultrahang megvolt, irtó magas TSH-val (90 felett) semmi panaszom nem volt a hízáson és a lassú anyagcserén kívül. Egy nagyon jó nevű endokrinológushoz mentem, aki nem mondott kifejezetten semmit, de utalt az életem végéig gyógyszer szedésére, és felírt 50 mg hormont, majd mondta, hogy 2 hónap múlva újabb vérkép...majd hormonemelés. Igy kicsit össze vagyok zavarodva, persze tudom, hogy 1 hónap múlva okosabb leszek a vérkép után, csak így elég nyugtalanító a helyzet. Van-e esélyem arra, hogy nem autoimmun? És hogy akkor a vérvétel beutalónál rákérdezzek, hogy nem szeretne-e nézni mást is a TSH-n kívül??? Ez így olyan furán venné ki magát...:S
2013. szept. 10. 22:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezek szerint mégsem a legjobb endokrinológushoz mentél...! Hanyag módon járt el. Emellett sajnos biztos szinte hogy autoimmun, mivel hazánkban nagyon ritka a jódhiány. Nekem pl évekig csak az anti-thyreoglobulinom volt pozitív és az anti-TPO negatív. Dr Balázs Csaba profeszrornak köszönhetem , hogy sikerült egy egészséges babát szülnöm, mivel ő vizsgált ki alaposan és állított le azonnal a másik orvos által tévesen felírt jódról! Én a doktor urat ajánlom a családi neten fórumot is vezet, sokat tanulhatsz belőle!

[link]

2013. szept. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat, a következő vérképben én fogom kérni ezen 2 autoimmun betegségre utaló "elem" vizsgálatát. Egyébként ő rutinból mondta gondolom az autoimmunt, de én azért szeretném tényekkel is alátámasztani a saját megnyugtatásomra. Egyébként kerülöm a jódos dolgokat, simán csak Letrox 50 mg-ot, szedek, amit gondolom emelni fog majd (említette is, hogy valószínű) szeptember végén, ha meglesz a vérkép. Annyit kérdezhetek még, amit nem tettem fel kérdést, hogy a vérvétel reggelén te bevehetted a gyógyszert?
2013. szept. 11. 22:13
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még nem kell gyógyszert szednem, csak szelént, mert a T3 T4 a normál tartományban van benn.

Kicsit hülyén fog kijönni, hogy te javaslod a vérképet, a dokik nem szokták szeretni... (lássuk be joggal...) én inkább rákérdeznék, hogy miből gondolja, hogy ez autoimmun típus.

2013. szept. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Azóta túlvagyok a vérvételen, és előtte megemlítettem a dokinak, hogy nálam sosem néztek TPO-t. Nagyon szívesen kiírta, úgyhogy jó fej volt. Bizony autoimmun 380 lett. De igazából sejtettem, de jobb tudni is!
2013. okt. 8. 06:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!