Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 15 éves vagyok és fogamzás...

15 éves vagyok és fogamzás gátlót akarok szedni. Hahhoz h felirasam anyukámnak ott kell lennie?

Figyelt kérdés

2014. jan. 23. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
15 évesen már ennyire rá vagy függve a dákóra? XD
2014. jan. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
Elvileg igen. Előtte laborba is el kell menni, hogy a májad jól működik -e. / Teljes vérkép, májfunkciók/. Ad a nőgyógyász beutálót, elmész, megcsináltatod a vérvételt és visszaviszed a nőgyógyásznak az eredményt. Ha jó felírja a gyógyszert. A normál menet ez és persze egy nőgyógyászati vizsgálat, ez az alap.
2014. jan. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
15 évesen ne szedj fogamzásgátlót...
2014. jan. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

20 éves korodra már borotválkozhatsz ha így folytatod..


Főleg a mell körül lesz érdekes :D

2014. jan. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
A nem-kívánt terhességnél százszor jobb, de árt a fejlődő szervezetednek. És 10-15 év múlva, mikor pedig nagyon szeretnél gyereket, már lehet, hogy ezért nem lehet. Óvszerrel kéne védekezni, és ehhez egy komoly, felelősségteljes, megbízható partner kell..
2014. jan. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

NEM kell ott lennie anyukádnak.

És én 14 évesen már kaptam fogamzásgátlót menstruációs zavarokra, szóval befejezhetitek a kérdező ijesztgetését. Majd a nőgyógyász ellenjavallja, ha úgy gondolja, hogy nem szabad neki szednie. 2 éve beállt menstruációval már simán fel szokták írni.

2014. jan. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Kedves utolsó! De neked más miatt írták! Gondolkozzál te is, mielőtt a többi válaszolót kezded leszidni...

Kedves kérdező! 15 évesen minek neked még fogamzásgátló? Későbbiekben, majd 10-15 év múlva már emiatt lehet, hogy nem lehet gyereked! Óvszer!

Egyébként a helyedben a helyesírási szótár iránt érdeklődnék!

2014. jan. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
20%

Ha 2 éve beállt és szabályos a menstruációja, akkor a hormonrendszere orvosilag már kialakult, és lehet neki fogamzásgátlót adni. Ha nem állt be még neki, akkor az orvos nem fog neki adni. És a fog. gátlónak nincs olyan hatása, hogy meddő lesz tőle, aki fiatalon kezdi el szedni (feltéve, hogy a saját hormonrendszer a fentiek alapján már beindult és működik), nem tudom, mi ez a tévhit.

Hiába ilyen erkölcsös itt mindenki, ha ennek a lánynak már rendszeres szexuális kapcsolata van, akkor a tablettánál jobbat nem választhat. És a kérdésére se válaszolt senki valahogy, senki se sietett közölni, hogy 14 éves kortól egyedül mehet bármilyen orvoshoz (bár a tabletta marha drága, és a pénzt nyilván anyuka állja majd)

2014. jan. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Normális orvos addig nem ír fel fogamzásgátlót, amíg legalább 2 éve nem rendszeres a menstruációd. Ha szexelni akartok, akkor óvszerrel védekezzetek, vagy ne szexeljetek!
2014. jan. 24. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%

Ne akarjál fogamzásgátlót szedni! Se most, se később! Sokszorosára növeli a mellrák és az embólia kockázatát! Emellett a hormonrendszerben is zavart okozhat, minél fiatalabb vagy, annál inkább. Nálam pl kiváltott egy pajzsmirigy betegséget. Ne szedjél, hallgass rám! A szüleim orvosok, sürgősségin dolgoznak hosszú évek óta. Nagyon sok fiatal lányt visznek be trombózissal, embóliával, akik fogamzásgátlót szedtek előzőleg.

A te korodban, ha már nemi életet élsz, akkor az óvszer az elsődleges választandó módszer. Egyrészt véd a nemi betegségektől, mivel ebben a korban még gyakori a partnerváltás és emiatt magas a rizikója a HIV fertőzésnek és a Hepatitis B-nek, C-nek.

Csakis az óvszer védhet meg ezektől! Tessék minden alkalommal használni, egy alkalommal is meg lehet fertőződni! Ezek a fertőzések pedig nagyon komolyak, krónikus, halálos betegségek! A HIV fertőzés ki sem derül azonnal, sokáig tünetmentes. Bárki lehet hordozó, akivel lefekszel. Ha elkapod, nincs visszaút. Életed végéig olyan gyógyszereket szedhetsz, amiket vagy tud a szervezeted tolerálni vagy nem. Emellett meg partnerkapcsolatod sem biztos, hogy lesz többet. A Hepa c pedig még a HIV-nél is rosszabb!

Később, ha már felnőtt leszel és tartós kapcsolatod, házasságod lesz, akkor el lehet hagyni az óvszert. Vannak olyan gumik, amik alig érezhetők. Ne dőlj be a balga fiúknak a "zoknis" meséjére. Az a fiú, akinek fontos vagy, az vigyáz rád minden szempontból. Nem fogja engedni, hogy tönkretedd a mesterséges hormonnal a szervezeted.

Hajdanán én is sokat pasiztam, korán kezdtem mindent (sajnos). DE mindig használtunk gumit. OLyan pasival nem feküdtem le, aki nem akarta. Szerencsére nem is igen találkoztam olyannal.

2014. jan. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!