Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Volt már hogy valahol "ott...

Volt már hogy valahol "ott hagytatok" használt betétet?

Figyelt kérdés

Ez még nyáron volt velem. Vízparton voltunk, és megvolt. Betétet szoktam használni, és mivel tudtam hogy szabad strandra megyünk, nem lesznek a legjobbak a körülmények az átöltözésre és ezért a ruháim alá egyből a bikinit vettem fel,meg ugye benne a betét. Na mindegy, és gondoltam hogy majd törölköző alatt majd elintézem a tampon felhelyezést. csak hogy már amikor ez megtörtént már nem tudtam kivenni a betétet mert elkezdtek egyesek rám gyanúsan figyelni. Szar volt. Úgyhogy bennhagytam, és amikor besétáltam, és viszonylag benn voltam, fogtam és víz alatt titokban eltemettem a betétet.


Meg volt egy másik eset, amikor erdőben voltunk, és a szemetes zacskó a fiúknál volt. És nem akartam cinkeskedni ezzel. a friss betét nálam volt, lemaradtam, és elintéztem az ügyet egy bokor mögött. A használtat pedig ott hagytam.


Kicsit szarul érzem ezek miatt magam mert hát talán szemetelésnek számít, vagy nem? ezért gondoltam megkérdezem hogy más lányokkal is volt-e már hasonló vagy hogy mit gondoltok erről.

Arra gondoltam hogy ezek végül is lebomlanak nem? Bár én hallottam valamit hogy 800 év meg ilyenek de nem akartam elhinni.


20/L


2014. jan. 24. 17:38
1 2
 1/12 zabmester ***** válasza:
100%

Hát igen, ez szemetelésnek számít, abból is a rosszabb fajta. Egyrészt: ez azért mégis csak vér, ami elkezd bomlani, főleg ha meleg van, olyan dögszag lesz, mint a fene, jönnek rá a legyek, azok meg viszik tovább a fincsi kis kórokozókat. Másrészt meg egy betét elég sokára bomlik le. Hülyeséget nem akarok mondani, de gondolom jó pár év kell neki. És mondjuk látványnak sem a legszebb, ha elmész kirándulni, és ez fogad valahol. Vagy a tóban ez úszkál.

Szerintem az egy minimális odafigyeléssel megoldható, hogy az ilyen helyzeteket meg tudd oldani szemetelés nélkül.

Például szabadstrandon is kell lennie valami öltözőnek, mosdónak, ott ezt meg tudtad volna oldani. Kirándulásra is vihetsz magaddal nejlonzacsit, ha tudod, hogy éppen menstruálsz.

2014. jan. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első eset számomra masszívan gusztustalan (bocs :), a második esetben szerintem be kellett volna csomagolni valami olyan szemétbe, ami nem gyanús (pl százas csomag zsepi zacskója), és simán berakhattad volna.


Mivel a betétek nagy részében vannak műanyag komponensek, ezért a 800 év igaz lehet, de ami rosszabb, hogy ezek a betétek úsznak. Szóval az egyszer ki fog szabadulni onnan a homokból a víz mozgásának hatására és jól szembeúszik majd valakivel :(

2014. jan. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Imádom az embereket, hogy csöppet sem találékonyak. Hányszor hallottam a tiédhez hasonló történetet, hogy mások előtt nem akarták eldobni a betétet, mert hogy milyen gáz, meg minden. Hát istenem, becsomagolod egy zsebkendőbe, wc-papírba, vagy akármibe, és a kutya meg nem mondaná, hogy betétet akarsz kidobni :D:D


Amúgy igen, szemetelés, és igen, jó párszáz év kell, mire lebomlik. Szóval legközelebb kerüld az ilyesmit. Persze én sem vagyok szentéletű, ha a szemetelésről van szó. Volt már olyan, hogy kirántottam egy papírzsepit, és nem volt kedvem felvenni a pocsolyából, csak azért igyekezzünk! :)

2014. jan. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
és tényleg műanyagok. hopszi, akkor ez ott marad XD de amúgy a víz alatt megpróbáltam kő meg iszap alá rakni, így talán jobb. Max ha valami állat ki nem akarná cincálni onnan.
2014. jan. 24. 18:02
 5/12 A kérdező kommentje:
ja meg egyszer megpróbáltam így elégetni, de nagyon büdi volt. És igen, emlékszem hogy ilyen nagyon rossza szagok jöttek ki belőle ami a vegyszerek miatt voltak.
2014. jan. 24. 18:03
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem, nem tettem ilyet és nem is szeretnék. Olyan már volt, hogy becsomiztam valamibe és úgy bedugtam a zsebembe, amíg el nem tudtam megfelelően távolítani valami szemetesbe.
2014. jan. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én nem csináltam ilyet, zsepi+plusz zacskó és táska vagy zseb. Viszont voltam fesztiválon, összehaverkodtunk pár sráccal meg csajjal. Az egyik csajt elkísértem az autók közé pisilni és felragasztotta a kocsira a használt betétet. Szerintem nem kell mondanom, hogy a barátaimmal meg a srácokkal azonnal otthagytuk a 3 csajt....
2014. jan. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

20 évesen elég érdekes, már bocsi.


Az első szerintem nagyon undorító, azért 20 évesen nem hinném, hogy lenne aki azt figyeli, hogy van e bent betét vagy tampon. (ha igen, akkor gáz barátaid vannak)


A második is gusztustalannak tűnik, én értem, hogy erdőben voltatok meg minden, de ha tudom, hogy ilyen helyre megyek és megvan, viszek magammal kézfertőtlenítőt, intim törlőkendőt és plusz zacskót és belecsomagolom. Remélem azért előtte kezed vhogy megtisztítottad.

2014. jan. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez gusztustalan. Ha strandra megyek és tudom, hogy nem lesz lehetőségem megoldani a cserét, akkor eleve tamponban megyek, de olyan helyet én még nem láttam (szabad strandot sem), ahol nem volt legalább egy mobil öltöző a parton, vagy toytoy, ami ugyan gusztustalan, de megfelelő higiénia mellett az is jobb, mint hogy legközelebb a képedbe ússzon a betéted.

Sosem csináltam ilyet, mindig van nálam zacskó és zsebkendő, ha tudom, hogy ilyen szituba keveredhetek. Becsomagolom zsepibe és beleteszem a zacskóba, azt pedig a táskámba, amíg nincs lehetőségem kidobni.

2014. jan. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Menj vissza értük, különben életed végéig kísérteni fognak. Tapasztalat!!!
2014. jan. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!