Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak? Hogy beszélhetn...

Mit csináljak? Hogy beszélhetném meg vele?

Figyelt kérdés

Már lassan 3 hónapja nem jött meg,terhes nem vagyok emiatt nem is aggódom.Anyukámnak már lassan egy hónapja néha-néha felhozom hogy vigyen el végre nőgyógyászhoz mert jó oké,hogy nem állt be a menstruációm,de ez a több hónap késés már nem normális.Viszont nem valami jó a kapcsolatunk,nem az a mindent megtudunk beszzélni anya lánya kapcsolat..szóval nemtudom mit mondjak neki hogy végre elmenjünk orvoshoz..már mondtam neki nem is egyszer,de valahogy mindig eltért a témától,vagy azt mondta felesleges mert hogy eddig is sokszor késett nekem,de hát akkor se ennyit..A másik meg az is,hogy eléggé félek,nem tudom pontosan hogyan zajlik egy ilyen vizsgálat.Mellesleg anyukám nem hinném,hogy tudja hogy már nem vagyok szűz,ezt ott megtudná?:S

16/LM



2014. febr. 2. 01:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Ideje beszélned anyáddal!!!!!!!!!!!!!!!
2014. febr. 2. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hat latom nem sikerult megerteni :) mar parszor felhoztam neki a temat de nem igazan erdekli..
2014. febr. 2. 03:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Más nőrokonod nincs, aki segít?
2014. febr. 2. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyukád ennyire nem hallgat rád, akkor ne vele próbálkozz. Kérj meg olyan személyt akiben megbízol, hogy menjen el veled, nem muszáj rokonnak lennie. A vizsgálattól ne félj, kicsit kellemetlen lehet, de ez sem feltétlenül igaz. Főként kérdéseket tesz fel a doki, lehet,hogy nem is kell levetkőznöd. Akkor fájhat a nőgyógyászati vizsgálat, ha gyulladás van valahol. Az, hogy már nem vagy szűz, azt a doki észre veheti, de ez nem jelent semmit, mert nem fogja szétkürtölni a világban, meg honnét is tudná, hogy az titok?

Ha úgy érzed, hogy szükséges a doki felkeresése, ne késlekedj, valakivel menj el, de ne félj tőle.

2014. febr. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

14 éven felülieknek nem szükséges a szülői kíséret a vizsgálathoz. A TB kártyáddal, személyiddel besétálsz a tini ambulanciára, ahol megvizsgálnak. Ha nem akarsz egyedül menni, kérj meg barátnőt, ismerőst. Én is barátnővel mentem az első vizsgálatra 17 évesen. Nekem fel sem merült, hogy az anyámmal menjek, annak ellenére, hogy jó volt a kapcsolatunk. Szóltam neki, hogy megyek, mert fertőzésem van, aztán ennyi.

Egyedül a gyógyszer kiváltására kell pénzt kérned tőle.

Az orvosnak titoktartási kötelezettsége van a szüzességet illetően, ezt nem fogja a szüleiddel közölni. Gondolom anyukád sem fogja a dokidat faggatni, hogy szűz vagy-e még.

A vizsgálat beszélgetéssel kezdődik, majd a doki megnéz ultrahanggal, megcsinálj a belső vizsgálatot, ami szüzeknél egy speciális, nagyon vékony eszközzel történik, ez nem fáj. Majd áttapintja a méhedet óvatosan. Ez sem fáj.

2014. febr. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!