Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hány hónap menstruációs...

Hány hónap menstruációs kimaradásnak lehet egészségügyi következménye?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok. Hirtelen fogyás miatt szeptember óta nem menstruáltam. Már nem fogyózom 2 hónapja és normálisan eszek, sportolok rendszeresen de ezóta se jött meg. Kicsit félek, hogy nehogy következménye legyen.

2014. febr. 6. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
hát ennyi idő után már lehet meg kéne nézetned magad dokival... kérni egy hormonvizsgálatot (vérvétel) hogy mi a helyzet veled... lehet még a fogyókúra mellékhatása, de azért jobb elmenni :)
2014. febr. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy szeptember óta ráadásul, hogy akkor kb. 1 percre jött meg. De ha csak simán a fogyi mellékhatása akkor is lehet károsodás?
2014. febr. 6. 21:13
 3/7 anonim ***** válasza:
igen lehet károsodás, irány a nődoki, hisz fél éve nem menstruáltál.
2014. febr. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem egy éve nem jött meg, fogyás miatt...

Semmi más bajom nincsen, csak fogytam 15 kilót.

Még UH-t is csináltak, semmi.


Nem mondom, hogy én örülök ennek (bár menstruálni nem szeretek - ki szeret), de elvileg következménye max. akkor lenne, ha gyereket akarnék most.

Elvileg híznom kéne, és akkor visszajönne, de én nem akarok hízni. :s Az a fura, hogy esküszöm, nem vagyok anorexiásan sovány, egyáltalán. Ezer nálam vékonyabb lány rohangál az utcán, és nekik nincs mindegyiknek gondolom ilyen baja...

2014. febr. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utolsó ugyanígy vagyok.

14 kilót fogytam ,augusztustól december végéig csináltam. És a magasságomat tekintve 5 kilóval alatta vagyok a minimumnak. Eszek normálisan és mivel edzek és nem eszek fölös nassokat ezért egy gramm nem jött vissza, pedig híznom kéne nekem is, de nem akarok, nincs kedvem. A lelkemet viselné meg legjobban, hogy sikerült lefogynom és most éreznem kell a hízást. De ha azt nézzük, hogy nincs meg az viszont azt jelenti, hogy a szervezetem még mindig az életben tartásért küzd és nem tud a szaporodásra energiát áldozni. Legalább is anya szerint. Én is mondtam neki, hogy nem vagyok anorexiás, mert én csak sovány vagyok de nincsenek ilyen mentális zavaraim. Én ezt tudatosan csináltam. Erre anya csak azt mondja, hogy majd akkor tekint egészségesnek, ha visszajön a mesim, azért pedig egyek.

2014. febr. 6. 21:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Súlyos következmények (csontritkulás, méhtestrák) kialakulásához azért ált. elég sok idő kell, nem pár hónap. De el kell menni nődokihoz, és leellenőriztetni a méhnyálkahártya-vastagságot. Ha nagyon vastag, akkor ad gyógyszert, amivel leválasztja.


De ettől függetlenül nem éppen jó dolog, hogy nem menstruálsz. Mi lesz, ha majd babát szeretnél? Oké, hogy még csak 17 vagy, de egyszer eljön az az idő is...

2014. febr. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nincs semmi bajod, az elmondottak alapján, leszámítva a tulzott fogyókúrát.

Egyél normálisan és 2-3 hónap alatt meg kellene jönnie. Ha 3 hónap múlva sem jönne meg, akkor el kellene majd menni orvoshoz.

2014. febr. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!