Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha az iskolaorvos a fiúknak a...

Ha az iskolaorvos a fiúknak a bőrt húzogatja, a lányokat is megvizsgálja "ott"? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
2014. febr. 21. 20:34
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk sosem vizsgálta az iskolaorvos a fitymaszűkületet, nem is kötelező vizsgálat. Felvilágosításon elmagyarázták a dolgot, ha valakinek ilyen baja lett volna az úgy is elmegy orvoshoz. Ha nem, akkor attól sem ment volna ha a doki közli vele hogy problémája van.
2014. febr. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
39%
Miért hagyjátok?????
2014. febr. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
84%

Pl. mert az ő érdekük?

A kesztyű nélküli vizsgálatot viszont NEM kéne hagyni.

2014. febr. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
52%

Nem kötelező sem a fiúknak,sem a lányoknak hogy az alsóneműjüket levegyék,csak ezt a fiatalok nem tudják,ha kinyitnák a szájuk hogy ehhez a vizsgálathoz nem járulnak hozzá,akkor elkerülhetnék a megalázó helyzetet.


De igen hallottam olyanról hogy lányoknak is le kellett vetni az alsóneműt és beterpeszteni és megnézték hozzáérés nélkül a szeméremajakat,de ez nem kötelező,a lányoknak maguknak kellett széthúzni,ez csak elvétve fordul elő.


Beszéljétek meg mind fiúk,mind lányok hogy nem járultok hozzá a nemiszerveket érintő vizsgálthoz,de az orvos minden más vizsgálatot elvégezhet.De szülőkkel,tanárokkal is lehet erről beszélni,mert erre nem kötelezhetnek benneteket.


Ilyen vizsgálatot nemtől függetlenül csak szakorvossal,saját döntésből,kulturált módon és helyen,higénia mellett engedném elvégeztetni,nem iskolaorvossal,ahogy a dolgozó felnőttek sem az üzemorvosukkal nézetik meg az intim részeiket.


Mért nem nyissátok ki a szátokat?

2014. febr. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
7%

Akik lányoknál,de kevesen voltak írtak ilyet,ők azt írták hogy alsóneműbe mentek be az orvoshoz,az általános vizsgálat után,fel kellett feküdniük az ágyra,csak az a baj,addigra a melltartót is le vetették velük,tehát egy bugyiba voltak ,utána megmondta az orvos vegyék le a bugyit,tehát a végén meztelenül feküdtek és tegyék szét a lábukat és kézzel húzzák szét a szeméremajkukat,de mondom ez nem kötelező vizsgálat,volt aki azt írta,hogy az orvos nyitotta szét a sz.ajkakat.



Fiúknál meg úgy van hogy maguk vagy az orvos húzza hátra a fitymát,esetleg megemelteti a heréjüket velük.



De mondom egyik sem kötelező vizsgálat!!!

2014. febr. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
65%
Volt azóta valamilyen vizsgálat nálatok?
2014. márc. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
38%

te 58%-os, folyamatosan lököd a hülyesaéget,. már bocs.

ha maguk "emelnék meg", abból mégis hogyan tapintana ki pl egy visszértágulatot vagy egy aprócska csomót vagy hogy a herék megfelelő nagyságúak*-e és stb ??

szal egyszerűen agyrém ez a paranoia, hogy jaj nem kötelező és csak a perverz doki akarja húzogatni a fiúknak.... és tök jól rá is erősít pár okos, csak aztán abba nem gondol bele, hogy mi lesz amikor majd 30 évesen nyavalyog a "fiú", hogy jaj neki szűkülete van és most mit csináljon. ugye ismerős helyzet?

Sose végeznék egy nagyobb iskolában (de közepesben se), ha szépen egyesével bejönne mindenki, aztán szépen könyörögnék neki 20 percig, hogy tolja már le a nadrágját és stb stb. Nem értem ezt a cirkuszolást, soha nem hallottam olyat, hogy fiúk és lányok egyszerre mentek volna orvosi vizsgálatra, viszont ha csak fiúk mennek be 5-10-en együtt, abban nem látok semmi különöset. Miért is kéne látnom? Elvégre a saját haverjaival megy be, a saját nemével, a saját társaival, akiknek ugyanúgy megvan a fütykösük, ugyanúgy láttak már olyat és ennyi. Más meg nyilván nem látja, mert bejönnek az előtérbe, ott le lehet vetkőzni, aztán bejönnek, és 10 perc alatt megvan az egész "banda", jöhet a következő osztag. Ennyit pedig mindenki kibír. Mindez egyesével szted mennyi idő lenne? Ráadásul tök feleslegesen, mert ahogy írtam, csakis egymás előtt vannak, és nehogy már a fiúk még egymás előtt is szégyenlősek legyenek! Akkor hogy tusolnak pl torna óra után? nadrágban? vagy egyesével?

Komolyan, néha hihetetlen hozzáállást tapasztalok, és ami a nagyobb gond, hogy még aztán máshonnan is csak kapják az erősítést a fantasztikus agymenéshez. Aki ennyire ellenkezik, ott egyébként megfigyelésem szerint valaqmi eleve nem szokott rendben lenni, azaz nála főleg indokolt a tüzetesebb vizsgálat. El tudod képzelni, mennyi szűkületest szűrtem már ki? De még olyat is, aki 2 egymást követő évben is képes volt úgy visszajönni a vizsgálatra, hogy világosan megbeszéltük, megcsináltatja, na ehhez képest semmit se tett az ügy érdekében, de gondolom, most minden lehetséges fórumon panaszkodik. Következtetés: nagyon is indokolt a vizsgálat, és ezeket az ellenkezéseket pedig csak simán nem értem, nem tudom hova tenni őket.

2014. ápr. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
62%

48%-os most meg már orvos vagy?Most már úgy írsz ide,voltál már nő,aztán férfi is mindig másnak adod ki magad!


Ahogy egy felnőtt férfi nem vizsgáltatja meg magát urologus előtt a többi kollega előtt,úgy egy diáknak sem kell más osztálytárs előtt ilyen intim vizsgálatott végeztetnie.Azért intim testrész a neve a nemiszervnek,mert intim terület amint nem mutogatnak mindenkinek.


A zuhanyzás és a nemiszervek vizsgálata két külön dolog,a kettőt ne keverd össze.A legtöbb iskolában nincs zuhanyzó és nincs is idő és mód a zuhanyzásra,tehát zuhanyzás témát ne keverjük ide.Az orvosnak két keze van így egyszerre csak egy embert tud vizsgálni,tehát nincs szükség a csoportos vetkőzésre,és ha nem használ kesztyűt akkor maga az orvos adhat át betegséget,gombát akár.


Nincsenek számok arra hogy hány beteg gyereket szűrtek ki,tehát nincs szám ami alátámasztaná ennek a szükségességét.

2014. ápr. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
62%

Ha végig olvasod elég sokat felháborított az egész téma,és akiket nem azok meg nem tapasztalták ezt iskolás korukba,hanem maguk mentek szakorvoshoz,ami megint más téma.Tehát saját döntésből ment el,választott orvoshoz.


A fiatal is ember,és mindenkit megillet hogy normálisan bánjanak velük.

2014. ápr. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
11%

57%-os már nem csodálkozom, ha mindig valami újabb hülyeséggel támadsz, de szóval igenis nagyon hasznosak ezek a vizsgálatok. egyetértek a higienevel, a kesztyűvel, de azzal nem, hogy tizenéves fiúkat kislányként kellene kezelni.

Hogy nincsenek számok, és ezért nem is indokolt? Valóban nekem sincs statisztikai kimutatásom, de jó pár esetre emlékszem, amikor borzalmas mértékű szűkülete volt a kismajomnak, én természetesen elzavartam metéltetni, na erre nem csak a következő évben de még utána is úgy jön oda nekem, hogy semmit se csinált, mert hogy állítólag ő fél. csodálod, ha eldurran az ember agya olykor? mindenki türelme véges persze ... Ha rákérdeztem? "hát majd lesz valami"-módon várjuk a csodát, ami valamiért csak nem jön. Ez az egyik része. A másik, hogy a herezacskót gondosan át kell tapintani, mert nagyon gyakori sajnos a fiatalkori duzzanat, daganat is, a visszértágulat is (varicokele), és ezzel se egy fiút műtöttek már csak az általam ismertek közül.

Most akkor mi a baj?

2014. ápr. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!