Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyásznál magánrendelésen...

Nőgyógyásznál magánrendelésen mondani fogja majd az orvos, hogy mennyit kell fizetnem?

Figyelt kérdés
Most megyek először magánrendelésre, így nem tudom azt sem, hogy ennyibe fog kerülni, csak nagyjából. Általános vizsgálatra megyek, meg van néhány panaszom, amit ki szeretnék vizsgáltatni és gyógyszert íratni rá. Akkor ha vissza kell esetleg mennem hozz majd, akkor is fizetnem kell újra? Vagy mindig kérdezzek rá hogy mennyivel tartozom? Egyébként első találkozáskor ugye illik kezet fogni és bemutatkozni, vagy majd ahogy a helyzet adja?

2014. febr. 25. 13:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig megkérdezem,h mennyivel tartozom, pedig tudom, mennyit kér. Vhogy nekem olyan hülyén venné ki magát,h csak a kezébe nyomom a pénzt. Vsz ha vissza kell menned hozzá, akkor is kell fizetned. Illik bemutatkozni, kezet fogni, ez természetes.
2014. febr. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg ő maga fog kezet nyújtani. Igen, minden egyes kontrollnál fizetni kell, de van úgy, hogy a kontrollok olcsóbbak pár ezer forinttal. A magánrendeléseken az árakról általában nem az orvos tájékoztat, hanem az asszisztense, és neki is kell fizetned. (Ez nem törvényszerű, attól függ, hogy hova mész, de általában így van.) Alkalmas megoldás, ha a vizsgálat végén megkérdezed a dokit, hogy hol kell majd fizetned. Ha van a magánrendelésnek weblapja, ott megtalálhatóak az árak szinte mindig.
2014. febr. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ha pl. csak az eredményért kell visszamennem és a felírt gyógyszerért akkor is kell szerintetek valamennyit fizetni? Tehát ha akkor már nem vizsgál, csak átadja amit kell, meg elmondja, hogy szedjem meg ilyenek.
2014. febr. 25. 13:26
 4/17 anonim ***** válasza:
Mondjuk szoktak számlát is kiállítani-
2014. febr. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nekem több alkalommal is adtak számlát (ami alapján fizettem)
2014. febr. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Az eredményt általában kiküldik, a gyógyszerfelírás beletartozik a vizsgálat árába általában. Kivétel, hogyha úgy íratsz fel gyógyszert, hogy vizsgálat nélkül. Pl. fogamzásgátlót, ha rendszeresen szeded. Annak szokott egy kis ára lenni.


De ez tényleg magánrendelésenként változik, tájékozódj az adott rendelés weblapján, vagy hívd fel őket ahol időpontot kell kérni, valószínűleg egy asszisztens fog bejelentkezni, kérdezd ki őt az árakról.

2014. febr. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Az en budapesti dokim a receptirasert 500 Ft-ot ker, de olyankor mar csak ezt kell fizetni, vizsgalati dijat nem.
2014. febr. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Már beszéltem a dokival időpont ügyben, személyesen vele, de ilyenekre nem akartam így egyből telefonon rákérdezni. Honlapja szerintem nincs, ilyen "otthoni" magánrendelésre megyek, mert otthon van a rendelője. Fogamzásgátlót nem szedek, betegség miatt szeretnék gyógyszert íratni majd.
2014. febr. 25. 13:55
 9/17 anonim ***** válasza:

Megkérdezed a végén, hogy mennyivel tartozol és mondani fogja.

Bemutatkozni pedig neki kellene, ez így illik, mert ő "magasabb rangú".

2014. febr. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy fizetés nélkül nem fog elengedni!
2014. febr. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!