Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sárga folyásom van, a gyógysze...

Sárga folyásom van, a gyógyszerek nem segítenek, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Majdnem egy éve van sárga folyásom,kellemetlen szaggal. Járok vele nőgyógyászhoz.( még nem voltam fiúval...) .Kiírt már 2 fajta hüvelykúpot, tenyésztést is vettek 2x, de mindenre negativ lett. Nagyon zavaró, mert a tisztasági betét nem elég a folyásra, mert átázik, és nem tudom mit csináljak ezzel, ha még a gyógyszerek sem segitenek...:/ Segítséég! 17/L

2014. febr. 26. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán el kellene menned valaki máshoz, vinni a leleteidet, és mondani hogy másra is vizsgáljon már ki, biztos csak 1-2 betegségre teszteltek... És ha megvan, írd le az eredményt kérlek, nekem is régóta van ilyen bajom (csak kisebb folyással) és mindenki annyit mond, hogy nincs semmi bajom, nincs időm és pénzem se havonta nődokihoz járni
2014. febr. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajna én is hasonló problémával küzdök idestova 3 éve.

Kérdező, a tenyésztés nem mutat ki mindent, érdemes PCR vizsgálatot végezni speciálisabb betegségek (chlamydia, gonorrhoea stb.) ügyében - bár nehéz ezekre gondolni nálad, ha még szűz vagy -, ezen kívül szóba kerülhet allergia, vagy más miatti irritáció. Ha nem tudják az eredetet, akkor is érdemes mindenféle hüvelyflóra-visszaállító készítményeket is használni, pl Gynoflor.


A nőgyógyászom mesélte, hogy egy betegének a barátja szappannal mosta az együttlétek előtt a nemi szervét, ez irritálta a lányt. Szóval egészen váratlan dolgok miatt is lehet, akár amiatt, hogy szappannal mosod magad, vagy allergiás vagy a mosóporotokra, vagy akármi...

2014. febr. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csodálatos ez az orvos"tudomány"!

Az a helyzet, hogy általában tapogatózás folyik és mindig másik gyógyszert ír fel az orvos, amig előbb utóbb odaér a helyes megoldáshoz.

Ezért van aztán, ha most elmennél másikhoz ő már nem kisérletezne a korábban be nem váltakkal és lehet, hogy a 3. gyógyszer az igazi. Na és ekkor meg lehet állapítani, hogy ez az orvos az igazi! pedig ő csak az első kettőt már nem próbálgatta...

2014. febr. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Van egy halom olyan kórokozó, amit hagyományos tenyésztés nem mutat ki. PL chlamydia, ureoplasma st. Ezeket külön szűrni kell. Menj be valamelyik női klinikára (nagyobba) és jelezd, hogy mi a baj és, hogy szeretnél tovább jutni.

Magánban is lehet kérni vizsgálatot, de elég húzós az ára.

2014. febr. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nemrég mentem vissza egy rendelőbe. Már 7 orvosnál jártam 2 év alatt, pár hónapja is többször voltam, magándokinál is voltam. Többször vettek kenetet, nem találtak semmit. Nem is szexeltem azóta.

Most éppen azt mondta a doki, nincs semmi kóros, viszont a méhszájam nem teljesen normális (ergo méhszájsebem van), ami azt jelenti, hogy a rendes laphám helyett mirigyhámok találhatókat ott, amik folyást okoznak, valamint megnézte ilyen kis kémhatás mérővel, hogy nagyon lúgos a hüvelyem a szélső érték a skálám (savasnak kellene lennie), emiatt könnyebben megtelepszenek a bacik, gombák. Nekem is sárgás folyásom van, ami nem szagtalan és mást nem tapasztalok.

2 év alatt egy orvos sem mondta, hogy ilyet lát a méhszájamnál, egy említette, hogy nem olyan mint általában a nőknek (?), és ez okozhat folyást, de semmi extrát nem mondott. Kaptam már 2-3x klion-d hüvelykúpot, gynoflor, a többire most nem is emlékszem.

Most épp cikatridinát ajánlott a doki (ezt már másodszorra ajánlották nekem, csak az elsőnél egyéb ok miatt nem kezdtem el). Vény nélkül kapható, heti 2-3x kell használnom, majd később ritkábban, ergo több hónapig, kúraszerűen. Elvileg a hüvelyflórát teszi rendbe, visszaállítja a savas állapotot, és a hüvelyhámot, így majd megszűnik a folyás. Hát nagyon remélem.

Biztos nem egészséges évekig ilyen folyással élni. Szóval mindenképpen járj utána!

2014. márc. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!