Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Érdemes ennyi idő után segítsé...

Érdemes ennyi idő után segítséget kérnem? Vagy törődjek bele, hogy örökké fájdalmas lesz a szex?

Figyelt kérdés
5 éve élek nemi életet, és sajnos a behatolás fájdalmas volt mindig. Ennek oka szerintem egy gyerekkori baleset, amikor a hüvelyem és végbelem sérült, és műtéttel állították helyre. Egyszer említettem egy orvosnak a problémámat, de minősíthetetlen hangvételű választ kaptam, akkor megfogadtam, hogy többet nem kérek segítséget. Addig is szégyelltem, de azóta még jobban. Később intimtornára kellett járnom vizelettartási problémák miatt, ahol a gyógytornász hölgy nagyon rendes volt és nő volt, neki be mertem vallani a problémámat. Próbált segíteni, de sajnos nem vált be semmi, amit javasolt (tornagyakorlatok, masszázs). 3 éve találtam egy nagyon rendes nőgyógyászt, nála is szültem, de nem mertem ebben a kérdésben segítséget kérni, annyira szégyellem. Sajnos egyre rosszabb a helyzet, egyre fájdalmasabbak az együttlétek. De félek, hogy totálisan hülyének fog tartani az orvosom, hogy eddig titkoltam előtte, pedig már szültem is nála. Egyáltalán van értelme ennyi idő elteltével foglalkozni ezzel (20 éve történt a baleset)?
2014. márc. 4. 22:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy nőgyógyász meg tudja állapítani, hogy anatómiai okai vannak-e a fájdalomnak. Lehet méretbeli össze nem passzolás is (a leírásból a fájdalom mibenlétére nem derült fény), de elképzelhető u.n. vaginizmus, azaz görcsös izomösszehúzódás, ami viszont lelki-idegi okokra visszavezethető (akár az elszenvedett gyerekkori baleset miatt). Azaz ha nőgyógyászati okra nem vezethető vissza, akkor talán pszichoterápia szükséges.
2014. márc. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mindenképp érdemes beszélned neki a dologról. Igazából sosincs késő semmihez, főleg nem egy ilyen dolog esetén. Lehet hogy eddig rossz volt, de talán van jobb kilátás, amit szerintem te is szeretnél :) beszélj vele feltétlenül, aztán ha tud segíteni akkor segít, ha nem akkor meg legalább megpróbáltad. Hülyének nézni nem fog, főleg ha elmondod neki hogy gátlásaid vannak ezen a téren és ezért nem beszéltél eddig erről. Maximum megjegyzi hogy hamarabb is szólhattál volna, de biztosan segítő kész lesz :) Ne halogasd!!
2014. márc. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nem kell szegyenleni, mert nem tehetsz rola. Menj el dokihoz es kerdezd meg tole, h lehet-e valtoztatni rajta! Kivanom neked a legjobbakat:)
2014. márc. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!