Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pajzsmirigy alulműködés, vagy...

Pajzsmirigy alulműködés, vagy kezdődő változókor?

Figyelt kérdés

46 leszek,és a mensim kezd szabálytalan lenni,néha késik, néha 2 hétre megjön,elég sok vér ürül...Nem tudom, változókor,vagy más hormonális problémák miatt.Hideg a kezem,lábam, száraz,viszkető a bőröm, elég fáradékony vagyok.Mindig jó volt az anyagcserém, de most lelassult az is.Vettem szűztea kapszulát, de attól sincs hasmenésem.A súlyommal voltak gondok,átlagosan 63 vagyok, de egy krízis miatt lefogytam 6 kilót.Utána pár évig tartottam, de most felszaladt 68 ra,és nem igazán fogyok,pedig próbálkozom.


Azt szeretném kérdezni,hogy háziorvoshoz forduljak laborpapírért,vagy nőgyógyászhoz?Milyen vizsgálatokat kérjek,hogy kizárjam, nem p.m.alulműködésem vane?


2014. márc. 7. 06:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Háziorvoshoz, majd ő elküld a megfelelő vizsgálatokra.
2014. márc. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen,készülök is majd.De azért kíváncsi lennék véleményekre is, hátha vannak másnak is ilyen panaszai.
2014. márc. 7. 07:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Amiket leírsz mindkét esetre igazak lehetnek,úgyhogy csak egy laborvizsgálat után lehet megmondani,hogy mitől van ez. Kérjél TSH-t az megmondja van -e gond a pajzsmirigyeddel. Viszont nem ártana emellett nőgyógyászhoz is elmenned. A menzesz kimaradás nem jelent gondot,ha változó korban vagy,viszont a 2 hetenkénti vérzés igen. Ezt elméletileg nem magyarázza a változókor. A gyakori és bő vérzés oka a legtöbb ilyen esetben myoma. Mikor jártál nőgyógyásznál?
2014. márc. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kettő közül bármelyik lehet, de biztosat csak orvos mondhat.
2014. márc. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Évente járok rákszűrésre.Most lenne kb esedékes.

Nem vagyok egy nagy orvoshoz szaladgáló típus,hálistennek túl sok bajom se volt még eddig,lekopogom.

Most úgy gondolom,el kéne mennem.

Érdemes magánrendelésre menni nőgyógyászhoz?mert akihez eddig jártam, csak a rákszűrést vette le.IGaz, ez is kell a munkaköri alkalmasságihoz nálunk.Érdekes,jópár éve még laborvizsgálat is kellett,de ma már nem.

2014. márc. 7. 08:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbálj meg tájékozódni a környezetedben. SZTK-ban is vannak jó ls alapos orvosok. Ha elmész mindent mondjál el. A vérzés kimaradásoktól az időnként gyakoribb és erősebb vérzésekig, az egyéb tüneteiden keresztül. És kérjél beutalót laborba,TSH-val együtt a háziorvosodtól,ha a nőgyógyász nem küld el rá.
2014. márc. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!