Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Candida gomba. Valaki segít...

Candida gomba. Valaki segít rajtunk?!

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Mi egy fiatal, elkeseredett pár vagyunk.

2012 októberében kezdődött a problémánk.


Előzmény:

A kedvesemmel a fogamzásgátló mellett határoztunk, a kedvezőbb anyagi vonzat és az élvezetesebb szex kedvéért.

Elmentünk egy nőgyógyász rendelésére (nem magánrendelés). Az orvos felírta a gyógyszert, a barátnőm elkezdte szedni és minden jól is alakult, mígnem egyszer csak észre nem vettünk szex közben egy nagy adag tejföl-szerű váladékot a péniszemen. Nem tudtuk mire vélni, így először nem foglalkoztunk vele. Kb. egy hét múlva a panasz újra jelentkezett, égő-viszkető érzéssel, folyamatos, túrószerű váladékozással. Meglátogattuk a nőgyógyászt, aki kenetet vett és kétféle kórokozót állapított meg (Candida albicans és valamiféle baktérium - ha fontos, akkor megnézzük a papíron). Felírta a barátnőmnek a gyógyszert - hiába kérdeztük, nekem nem kellett semmit szednem! - a kedvesem beszedte, de egy rövid szünet után újra előjött a probléma. A nőgyógyászt ezután még kétszer kerestük fel, a harmadik alkalommal szinte kidobott minket a rendelőből, a problémánk megoldása pedig másra váratott...


Megkerestünk egy másik nőgyógyászt (magánrendelés...), aki amellett, hogy gyógyszert írt fel mindkettőnknek, megállapított egy cisztát a kedvesemnél. A gyógyszert beszedtük, a tünet maradt. Egy harmadik nőgyógyász-szakorvos megműtötte, aztán visszamentünk kontrollra, súlyos tízezrekbe került ez az egész, természetesen a tünet azóta is fennáll. Ez a harmadik nőgyógyász azonkívül hogy eltette a pénzt, egy másik fajta fogamzásgátlót írt fel. Próbáltuk a Canesten Combi-t, ami nagyjából két hét nyugodalmat adott nekünk, aztán kezdődött minden elölről...


Azóta a helyzet annyit változott, hogy külföldön dolgozok, nem fáj annyira, ha ki kell fizetni 5-10-20.000 forintot az orvosnak. Jelenleg olyan szakembert keresünk, aki TUD segíteni, akár megvizsgál engem is, megvesszük a gyógyszereket. Nagyon rossz látni ahogy a kedvesem szenved, kellemetlenül érzi magát és szex közben sem tud annyira feloldódni, amennyire kéne.


Ui.: természetesen én is elmentem a nemibeteg gondozóba, ahol azt mondták, hogy nincs semmi bajom!!!


Ui.2: Egy szexológus ismerősünk szerint (aki sajnos szintén külföldön él, így nem tud minket kezelni) mindkettőnket kezelni kellene, mert ping-pong szerűen adjuk vissza egymásnak a fertőzést.


Ki tud segíteni?!?! :(



2014. márc. 9. 11:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%

egy jó és lelkiismeretes orvost kellene felkeresni. és amíg meg nem gyógyultok addig vagy gumival kell védekeznetek, vagy teljesen kihagyjátok a szexet az életetekből.

sajnos ez jár némi áldozattal. ha gomba 100% akkor érdemes visszafogni a cukorfogyasztásból, mert az a táptalaja a gombáknak és erősíteni kell a bélflórát, immunrendszert mindkettőtöknek.

budapesti nőgyógyász(oka)t tudok ajánlani.

2014. márc. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Akár a világ végére elmegyek a nőgyógyászért, ha meggyógyít minket, jelenleg itt tartunk... A szex kihagyása most nem okoz gondot, mert Németországban élek augusztus végéig. Ha a kedvesemet otthon kezeli egy normális orvos, én itt találok olyat, aki lelkiismeretes.
2014. márc. 9. 11:16
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
Erre vannak ilyen hüvelykenőcsök, nem? Vény nélküliek. Én a BRUTE FORCE megoldást javaslom, vegyél valami bombaerőset, vasald be az asszonyon, hogy minden nap használja, és meggyőződésem, hogy el fog múlni. Ciszta nem okozhat "nagy adag tejfölszerű váladékozás"-t. Nehogymá' emiatt ne tudjatok seggszelni.
2014. márc. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%
a vény nélküliekkel semmire nem mennek, mert a candida már rég rezisztens a canestenre, ami meg bombaerős az pedig vényköteles.
2014. márc. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

A ciszta azért került a leírásba, mert az első nőgyógyász (az állam által támogatott) nem hogy a Candidát nem tudta kikezelni, még a cisztát sem vette észre, amiből azért sokkal súlyosabb gondok lehettek volna. A cisztát eltávolították és azóta nem is alakult ki újra, minden rendben van vele.


Az, hogy hüvelykenőcs van, nyilvánvaló. Az viszont egy másik dolog, hogy rajtam hiába nincs tünet, feltehetőleg én is elkaptam, így passzolgatjuk egymásnak. Nem a kedvesem hibája a dolog, az ilyen egyoldalú hozzászólásokat hagyjuk is, köszönöm.

2014. márc. 9. 11:23
 6/20 anonim ***** válasza:

"Az viszont egy másik dolog, hogy rajtam hiába nincs tünet, feltehetőleg én is elkaptam, így passzolgatjuk egymásnak."


Tudok olvasni, ezt már leírtad.

Gondolom van immunrendszered, ami előbb-utóbb legyőzi. És akkor a tünetmentesség mellett hordozó sem leszel már. Az asszonyra kell koncentrálni, hiszen neki vannak tünetei. Úgy meg nem tudunk segíteni neked, hogy a nőd tabu. Én még mindig azt javaslom, hogy valami bitangerős krémmel kellene próbálkozni. Ha vényköteles, akkor is. Más: lehet h. kifogtatok 3 töketlen balfék nőgyógyászt, ez jó hírű, ismerem:

[link]

2014. márc. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
És Bp-i, ha ez jelent valamit.....
2014. márc. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Itt van is egy pont a te problémádra illő cikke:

[link]


Személyesen meg nyilván konkrétan is tud majd segíteni.

2014. márc. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Elég komplex ennek a problémának a megoldása, de valahogy muszáj lesz. Szerintem tényleg kifogtunk olyan személyeket, akik vagy annyira ásznak tartják magukat, hogy nem foglalkoznak az aprópénzzel, vagy egyszerűen balfékek hozzá. Nem tabu a kedvesem, csak már eléggé el vagyunk keseredve, hiszen azt a részt lezongoráztuk már párszor, hogy ő használ valamit, én meg nem. Ez idáig nem vezetett eredményre.


Köszönöm az orvos elérhetőségét, meg fogjuk keresni.

2014. márc. 9. 11:42
 10/20 anonim ***** válasza:

Ha ez felvidít, én jártam egyszer egy ukrán csajjal, akinek akárhányszor közösültünk, bedagadt a vaginája. Nem nőgyógyász, hanem az orvosbiológus nagybátyám tárta fel a kórképet :), a lényeg az volt, hogy minden 10 000 nőből eggyel nem kompatibilis a férfiasságunk, és ez minden férfinál így van, én meg kifogtam azt az egyet :D

Valami makkon termelődő cucc miatt van ez amúgy, amire allergiás minden tízezredik nő...

2014. márc. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!