Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Candida gomba. Valaki segít...

Candida gomba. Valaki segít rajtunk?!

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Mi egy fiatal, elkeseredett pár vagyunk.

2012 októberében kezdődött a problémánk.


Előzmény:

A kedvesemmel a fogamzásgátló mellett határoztunk, a kedvezőbb anyagi vonzat és az élvezetesebb szex kedvéért.

Elmentünk egy nőgyógyász rendelésére (nem magánrendelés). Az orvos felírta a gyógyszert, a barátnőm elkezdte szedni és minden jól is alakult, mígnem egyszer csak észre nem vettünk szex közben egy nagy adag tejföl-szerű váladékot a péniszemen. Nem tudtuk mire vélni, így először nem foglalkoztunk vele. Kb. egy hét múlva a panasz újra jelentkezett, égő-viszkető érzéssel, folyamatos, túrószerű váladékozással. Meglátogattuk a nőgyógyászt, aki kenetet vett és kétféle kórokozót állapított meg (Candida albicans és valamiféle baktérium - ha fontos, akkor megnézzük a papíron). Felírta a barátnőmnek a gyógyszert - hiába kérdeztük, nekem nem kellett semmit szednem! - a kedvesem beszedte, de egy rövid szünet után újra előjött a probléma. A nőgyógyászt ezután még kétszer kerestük fel, a harmadik alkalommal szinte kidobott minket a rendelőből, a problémánk megoldása pedig másra váratott...


Megkerestünk egy másik nőgyógyászt (magánrendelés...), aki amellett, hogy gyógyszert írt fel mindkettőnknek, megállapított egy cisztát a kedvesemnél. A gyógyszert beszedtük, a tünet maradt. Egy harmadik nőgyógyász-szakorvos megműtötte, aztán visszamentünk kontrollra, súlyos tízezrekbe került ez az egész, természetesen a tünet azóta is fennáll. Ez a harmadik nőgyógyász azonkívül hogy eltette a pénzt, egy másik fajta fogamzásgátlót írt fel. Próbáltuk a Canesten Combi-t, ami nagyjából két hét nyugodalmat adott nekünk, aztán kezdődött minden elölről...


Azóta a helyzet annyit változott, hogy külföldön dolgozok, nem fáj annyira, ha ki kell fizetni 5-10-20.000 forintot az orvosnak. Jelenleg olyan szakembert keresünk, aki TUD segíteni, akár megvizsgál engem is, megvesszük a gyógyszereket. Nagyon rossz látni ahogy a kedvesem szenved, kellemetlenül érzi magát és szex közben sem tud annyira feloldódni, amennyire kéne.


Ui.: természetesen én is elmentem a nemibeteg gondozóba, ahol azt mondták, hogy nincs semmi bajom!!!


Ui.2: Egy szexológus ismerősünk szerint (aki sajnos szintén külföldön él, így nem tud minket kezelni) mindkettőnket kezelni kellene, mert ping-pong szerűen adjuk vissza egymásnak a fertőzést.


Ki tud segíteni?!?! :(



2014. márc. 9. 11:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Ez most komoly? Én úgy érzem, össze vissza beszélsz... x éve vagytok candidásak, és odáig nem jutottatok el, hogy nem gyógyszerben kellene végre gondolkozni, hanem helyesen táplálkozni??? 0,1 másodpercbe telik rákeresni a neten a candidára, és meg tudod, miért van benned, és akkor nem írnál ilyen butaságokat. Nem a gyógyszertől kell várni a megoldást.

Igen, mindkettőtöket kell kelzeni. Amikor a nő hüvelykúpot használ, a férfi kenje magát canesten krémmel napi kétszer. Ez alap, nálatok pedig egyértelmű, hogy candida diétát kellene tartanotok, mondjuk fél évig. Sok vizet kellene inni és a grapefruit cseppet is szokták ajánlani. A fehérneműket, törölközőket 60 fokon mossátok, vasaljátok, hogy a kórokozók elpusztuljanak azon is. A fogamzásgátló meg elősegítheti a gombásodást, de a helyes táplálkozás lenne a legfontosabb. Szénhidráton él a gomba, nem fog segíteni csak a gyógyszer, amint látjuk.

Sajnálom, hogy egy orvos se mvilágosított fel, de ez nem egy betegség, amit elkapsz, a gomba mindenkiben benne él, de elszaporodhat, és akkor ilyen kellemetlen tüneteket okoz.

Nekem is 1-2 éven át visszatárt folyton, de fél évet diétáztam, azóta nincs.

2014. márc. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

"Ez most komoly? Én úgy érzem, össze vissza beszélsz... x éve vagytok candidásak, és odáig nem jutottatok el, hogy nem gyógyszerben kellene végre gondolkozni, hanem helyesen táplálkozni???"


Nem ba...szogatást kért, hanem tanácsot.

2014. márc. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Oké, én meg a lelkére akarok hatni, hogy végre egy csöppet járjon utána a témának!!
2014. márc. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

"hogy candida diétát kellene tartanotok, mondjuk fél évig. "


Meg még fénytáplálkozást is, nem? Ne vajákoskodj, az értelmes ember a gyógyszerben hisz, nem a kamusámánokban.

2014. márc. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
a gyógyszer nem csodaszer. sok esetben segít, de most már olyan rezisztens fajok is vannak(nem csak a gombánál, baktériumoknál is pl mrsa, maci) amiken nem segít a gyógyszer.
2014. márc. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

"amiken nem segít a gyógyszer."

A gyógyszerek egy bizonyos, viszonylag szűk spektruma. Más gyógyszerek viszont segítenek (MRSA esetében mondjuk a nem szokványos antibiotikumok). Az egész egy társasjáték kb. amit a kutatók a természettel folytatnak. A jelenlegi technológiai színvonalon pedig rendre nyerünk a természettel szemben. Mondom ezt minden nagyképűség nélkül.

2014. márc. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Szerintem itt hagyjuk abba ezt. Nekem pl van egy hormonproblémám, amin nem segít a szokványos kezelés, ami az emberek kb 100%-ánál használ, de nálam nem. mert valószínűleg pszichés eredetű. azon meg nem segítenek a gyógyszerek.
2014. márc. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Szerintem is hagyjuk abba, mert elmentünk a valótlan, meg az ezotéria felé.
2014. márc. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Ez most komoly! Utánaolvastunk és mindenhol olyan diétákat írnak, amiket egy magyar ember nem tud finanszírozni. 2 hónapja élek külföldön, most már meg tudnám venni akár a nádcukrot is vagy mi a francot, de nem fogom, mert humbug. Egyébként meg ki mondja ezt a sok okosságot? Orvost keresünk, aki majd elmondja ezeket, bocsi, de annak a "dr." feliratnak a neve előtt jobban hiszek, mint egy ilyen fogadatlan prókátornak! Ha azt mondja a doktor, hogy diétázzunk, akkor diétázni fogunk. És gyógyszert is szedünk. És igen, komoly, 4 orvossal beszéltünk és itt tartunk. Használtunk Canestent is, sz*rra nem volt jó. Hassál inkább a saját lelkedre, ha már pszichés eredetű problémád van, én már megkaptam azt a választ, amire kíváncsi voltam, lezárhatjuk a témát..........
2014. márc. 9. 16:19
 20/20 A kérdező kommentje:
Arról nem szólva, hogy ez a weboldal talán pont azért jött létre, hogy utána járjon az ember a témának. Szerinted poénból ragadtam billentyűzetet és írtam kisregényt a magánéletünkről? Idióta
2014. márc. 9. 16:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!