Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezeket az élelmiszereket...

Amanda88 kérdése:

Ezeket az élelmiszereket lehet enni a Candida diéta legszigorúbb időszakában (első hónap)?

Figyelt kérdés

Kaliforniai paprika: elég édes, nincs benne sok cukor?


Tojás: Néhány honlapon hormontartalmúnak tartják és kedvező táptalajnak a candida-nak, más honlapokon meg azt írják, szabad enni


Ananász: állítólag szabad enni, de ez is elég édes, nincs benne cukor?


Natúr joghurt: ez tejből készül. Tejet a laktóz miatt nem szabad inni, nem? Ebben is kell, h legyen laktóz...


Piros grapefruit: szerintem édesebb, mint a sima grapefruit. Van benne cukor?


Puffasztott hajdina: nyomokban dióta, szóját tartalmazhat. Ezeket tilos enni, ez nem gond?


Szentjánoskenyér: termés formájában (nem őrölve) ehető?


Zabtej: elolvastam és cukor is van benne. Nem hozzáadott, de a zab-ban lévő cukor nem káros?


Rizstej: elvileg fehér rizst tilos enni (mert glükózzal fényesítik), akkor ezt hogyhogy szabad? Ez fehér rizsből készül, nem?


Utifű maghéj: tisztítókúra miatt szoktam inni vízzel. Ezt ugye csk heti 1x ajánlott, nem minden nap?


Szorbit: ehető vagy a gomba szereti?


Kókuszolaj: nem szabad ebben sütni zöldséget/húst? Most olvastam, hogy tilos még a hidegen sajtolt olajokat (kókuszolaj) sem melegítés után fogyasztani...


Légyszi csak az írjon, aki meg is tudja magyarázni, mit miért szabad/nem szabad enni. Köszi!



2013. dec. 5. 22:56
 1/3 automatakoktel ***** válasza:
A joghurtban a kultúra megette már elötted a laktózt. :)
2013. dec. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%
Az utifú maghéjat lehet naponta. Én székrekedés miatt szoktam inni napi 2-szer. Nem kell szünetelteni sme mivel semmi nem szivodik fel belöle, csak átmegy a szervezeten. Én is voltam candidás (csak hüvely candidám volt) Nálam kiderült hogy PCOS vagyok én azt a diétát csinálom. Semmi fehér liszt, semmi cukor és semmi krumpli (most már eszek néha krumplit). Nekem ez a diéta elég is volt hozzá hogy elmuljon pedig 2 évig szenvedtem vele. AZért a természetesen elöforduló cukrok még beleférnek. legfeljebb banánt és szőlőt ne egyél. ezek tartalmazzák a legtöbb cukrot. Egy paprikától vagy a zabtól tuti nem elsz bajod. Egyébként minden zöldségben és gyümölcsben van több ekvesebb gyümölcs cukor de ezek nem okoznak olyan nagy bajt az tuti. persze ne egyél napi több kg gyümit de napi 1-2 gyümölcs nem fogja befolyásolni a diétát sikerét. AMi szerintem a legfontosabb hogy ne fogyassz élesztös terméket, fehér lisztet és cukorot.
2013. dec. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
59%

[link]

Szerintem ez az egyik legjobb, és nem olyan nehéz betartani sem. A tojás itt tiltólistás. A grapefruit kifejezetten ajánlott, mert gombaölő, abból már mindegy hogy milyen. Étrendkiegészítőként grapefriutmag-kivonat. Joghurtból csak élőflórásat vegyél, olyat ami hőkezelve sem volt. Sok sikert!

2013. dec. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!