Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 50 és 60 közötti pulzusszám...

50 és 60 közötti pulzusszám veszélyesen alacsony?

Figyelt kérdés

24 éves lány vagyok, 180 cm/77 kg. Rendszeresen sportolok, a vérnyomásom tartósan alacsony, ami még nem is lenne baj, de a pulzusom átlagosan 56 körül szokott lenni ( minden nap megmérem ). Normális ez?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. márc. 11. 08:31
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha a 60-at sem éri el, akkor jó lenne kivizsgálni.
2014. márc. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
teljesen normális, sportolóknak, élsportolóknak alacsonyabb a nyugalmi pulzusuk mint átlag embereknek, profi országúti bringások és maratonisták között van akinek 35-45 között van a nyugalmi pulzusuk.
2014. márc. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! akkor ezek szerint nem kell aggódnom? én is 8 évig versenyszerűen úsztam, most pedig heti 4-szer edzek ( aerobic, spinning,pilates váltogatva ). akkor ezért lehet? mert elég ijesztőnek tűnik.
2014. márc. 11. 08:58
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódnod, nekem esténként nyugodt állapotban lemegy 45-re is. Napközben meg 50-55 körül mozog. Voltam már szívultrahangon is, meg belgyógyásznál is. Egyiknél sem mondták, hogy baj lenne, pedig mindkét helyen jeleztem ezt a "problémát". A szívultrahangon azt mondták, szedjek rendszeresen káliumot, attól emelkedni fog. A belgyógyász meg azt mondta, egyáltalán nem gond, a hosszútávfutóknak lemegy ilyen 38 körülire is, meg aki rendszeresen sportol, annak alapból alacsonyabb. Én is 24 éves vagyok, kb. 1 éve nem sportolok rendszeresen egy elhúzódó betegség miatt, előtte hetente 4-5 alkalommal végeztem saját testsúlyos edzést + alkalmanként fociztam és teniszeztem. Meg azt írják a legtöbb orvosi honlapon, hogy általában életkortól, egészségi állapottól függően a percenkénti 50 és 100 közötti pulzusszám normálisnak tekinthető. Szóval szerintem nem kell aggódnod emiatt.
2014. márc. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Első h.lyeségeket ír, 50 alá nem szabadna mennie.

50 felett meg direkt kívánatos pl az élsportolóknak is annyi!

2014. márc. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan mehet 60 alá, az 50 a bűvös határ és nem a 60 ami alá nem mehetne.
2014. márc. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nekem nap végén tanulás edzés itthoni teendők után 48 50 szokott lenni... fürdés alvás :D
2016. nov. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Égenjáró Lukács válasza:
Én kb. két hete vettem okos sport karkötőt és azóta folyamatosan nézi a pulzusom, alvás közben nekem 42-46 nyugalmi pulzust mér. 37 vagyok, én is sportolok heti 3-4 alkalommal (futás, foci, röplabda, kick-box - de régebben hosszabb távokat futottam) Barátnőm meg van győződve róla hogy vagy az óra mér rosszul, vagy valami bajom van... :D
2018. szept. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 TheHighChris válasza:

Most találam rá erre és gondoltam írok ide mert az én pulzusom 50 szokott lenni és ez nálam még nem is nyugalmi állapot de nekem a vérnyomásom is iszonyat alacsony de azt így hirtelen nem tudom mennyi szokott lenni

Nem nagyon szoktam idegeskedni :D

2020. jan. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 TheHighChris válasza:

Még az előző vagyok

És nem sportolok semmit

Nem tudom mióta lehet ez de nincs semmi bajom napközbe se nem szédülök

Mondjuk nem mai a kérdés meg látom már rég kaptál válaszokat de azért gondoltam leírom :D

2020. jan. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!