Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Késik a menstruációm egy...

Késik a menstruációm egy gyógyszer miatt, ebben az esetben hogyan folytassam a fogamzásgátló szedését?

Figyelt kérdés

Ideiglenesen szednem kell egy gyógyszert, aminek a tájékoztatójában le van írva, hogy semlegesítheti a fogamzásgátló hatását, de arról nem szól, hogy összezavarhatja a ciklust.

4 éve napra pontosan szokott megjönni, de most késik. Terhesség ki van zárva.

Kedden kellene elkezdenem a következő levél fogamzásgátlót. De ha addig sem jön meg, mi a teendő? Ugyanúgy szedjem, ahogy eddig?


2014. márc. 16. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Védekeztetek mellette végig kiegészítő módszert alkalmazva? Mert ha igen, tehát végig a gyógyszer szedése alatt és még utána 1 hétig gumit is használtatok az aktus legelejétől a végéig, akkor a terhesség valóban nem valószínű. De ha nem volt megfelelő vagy megfelelő ideig tartó a kiegészítő védekezés, akkor lehet terhesség is és nem lehet kizárni.

Vagy ha egyáltalán nem éltél nemi életet már hosszú ideje, akkor persze, szintén kizárható a terhesség.

Egyébként a fogamzásgátlót ilyen esetben ugyanúgy folytasd szerintem, mintha nem szedtél volna másik gyógyszert. Tehát kedden folytasd a szedést a következő levéllel.

Amúgy szerinted, ha egy fogamzásgátlónak csökken vagy semlegesül a hatása, akkor már miért ne lenne az hatással a ciklusra? Sőt, a fogamzásgátló mivel kikapcsolja éppenséggel a rendes ciklust, így a vérzést a gyógyszer abbahagyása váltja ki és nem azok a természetes folyamatok, amik a menstruációt. És ha ennek a hatása csökken, akkor beindulhat a rendes ciklus is akár, tehát peteérés, stb. És olyankor az a vérzés éppen simán megjöhet máskor is.

2014. márc. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Csak mi van, ha elkezdem a gyógyszert kedden, és közben fog megjönni? Akkor is folytassam tovább? Vagy ha teljesen kimarad?

2014. márc. 16. 15:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Semmi nincs akkor, ha elkezded szedni és közben megjön a vérzésed. Mint ahogyan a betegtájékoztató is írja, valakinek a gyógyszerszünet végén jön meg a megvonásos vérzése és éppen még tart, mikor a következő levéllel elkezdni szedni és erre is azt írja a tájékoztató, hogy vérzéstől függetlenül a gyógyszer szünet lejárta után a következő levéllel kell folytatni a szedést.

Ha pedig nem jön meg, akkor is szedheted, mert van ilyen. Nekem konkrétan az egyik fog. gátlóm volt ilyen, hogy egy ideig minden rendben volt, aztán 2 hónapig nem jött közben meg a vérzésem, terhes nem voltam, de a gyógyszert ugyanúgy vérzéstől függetlenül szedtem, de a 3. hónapban elmentem orvoshoz és ő mondta, hogy a gyógyszer nem volt megfelelő, írt egyet, ami meghozta a vérzésemet, illetve egy másik fogamzásgátlót az előző helyett. És utána már minden rendben volt.

2014. márc. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor szedem úgy ahogy máskor. Remélem nem lesz semmi baj, sajnos még egy ideig szednem kell azt a másik gyógyszert (Tegretol), bízok benne hogy utána minden visszaáll.

Köszönöm a segítséged!

2014. márc. 16. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!