Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása nagyon hosszú idő után (kb.10 év), mire számítsak? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Azért kezdtem el szedni tiniként, mert iszonyatos görcseim voltak, gyógyszer sem segített (pl. kataflan), többször injekciót kaptam és persze otthon maradtam egy-egy napra...a ciklusom is rendszertelen volt, sokszor 35-40 napra jött meg, akkor még rosszabb volt...

Eddig nem mertem abbahagyni a fogamzásgátlót, de most elkezdek egy tisztítókúrát, hogy a későbbi babavárásra is felkészítsem a szervezetem. Úgy olvastam kb. fél év- egy év kell, hogy teljesen kiürüljön a szervezetemből.



2014. márc. 19. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Milyet szedsz?

Amiket mostanában árulnak,azoknak már nincs akkora hormontartalma,hogy ennyi kelljen várni.

Nekem azt mondta a nőgyógyász,hogy abbahagyás után az első menstruációt elég megvárni,utána lehet próbálkozni.

(jövőre tervezünk babát,megkérdeztem jóelőre,hogy ha 1 évet mond,az is beleférjen,de mégsem kell)

Amit még mondott,hogy lehet kell pár hónap mire rendesen beáll a havi.

2014. márc. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Harmonet-et szedek az elejétől fogva. Nekem bevált, nem igazán tapasztaltam semmi mellékhatást, talán csak annyit, hogy az utóbbi pár évben feljött rám pár kiló.Vérképet is rendszeresen nézetek, mivel normális, nem is akartam abbahagyni. Babát talán 1-2 év múlva szeretnék, még a nőgyógyászomat nem is kérdeztem a fogamzásgátló abbahagyásáról, de úgyis mennem kell szűrésre és majd rákérdezek nála is.

Csak félek, hogy a fájdalmas görcsök nehogy visszajöjjenek...

2014. márc. 19. 14:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kell ennyi idő,hogy kiürüljön a szervezetből, különben nem kéne aggódni ,ha kimaard egy szem! Nekem azt mondta a doki,hogy ha gyereket szeretném, hagyjam abba a tablettát és lehet próbálkozni, így is lett, első hónapban sikerült!
2014. márc. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!