Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció alatti fáradtság...

Menstruáció alatti fáradtság és gyengeség ellen mi a legjobb?

Figyelt kérdés
Az az igazság, hogy kb 2 éve rendkívül megvisel fizikailag a menstruáció. Már előtte 2-3 nappal minden bajom van. Nyűgös vagyok, fáj a fejem, hányingerem van és semmire sem tudok koncentrálni. Van, hogy még a napi teendőimet is nagyon nehéz elvégeznem. A menstruáció első 2 napja pedig szintén megszokott viselni kellőképpen. Gyenge vagyok nagyon, csak feküdni tudok kb, sajog a fejem és a közérzetem is általában rossz. Ma azonban mindenképp részt kellene vennem este egy rendezvényen. Fogalmam sincs, hogy legalább ezt a nagyfokú fáradtságot hogyan kerülhetném el. Sajnos koffeines dolgokat nem fogyaszthatok. Próbálkoztam ma a kalciummal, de semmit nem érzek, hogy jobb lenne. Tegnap ittam Magne B6 pezsgőtablettát, attól pedig szabályosan elaludtam. Gondolom ehhez a tompasághoz az Algopyrin+Nospa kombináció is hozzájárul. Tud valaki valami jó tippet, hogyan lehet ilyenkor jobb formába kerülni?

2014. márc. 22. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg próbáld meg a menta teát élénkitő hatású !
2014. márc. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Előfordulhat, hogy vérszegény vagy! Mivel a menstruáció alatt sok vért vesztünk, az ember vas - vitaminraktárai még jobban kiürülnek, ettől vagyunk fáradtak, erőtlenek. Aki vashiányos, annál ez még jobban jelentkezik. Menj el a háziorvosodhoz, mond el a panaszokat, egy vérvétel az egész. Ha a vasraktárad a ludas, akkor arra írnak fel vastablettát, pár hét alatt rendberak! ;)
2014. márc. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A menta teát lehet,hogy kifogom próbálni.:)

A vérvétellel pedig az a helyzet, hogy 2 hónapja voltam legutoljára és minden rendbe volt. Igazából sosem voltam vérszegény, úgy hogy biztos ez az általános menstruációs fáradtság lehet. De elég rossz..

2014. márc. 22. 15:28
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A pajzsmirigyed is rendben van? Csak menses előtt/alatt van ez, vagy előfordul máskor is?
2014. márc. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak ilyenkor. Alapvetően nem nagyon vagyok fáradt. Járok edzeni is heti 3x-4x. elvileg a pajzsmirigyem is rendbe van...
2014. márc. 22. 15:40
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
És normális a vérzésed, nem túl erős? Mert ha erős, akkor lehet hogy azért visel meg ennyire. Nőgyógyász? Fogamzásgátló? Nekem is nagyon rosszak voltak a menseseim, de mióta szedem a fogamzásgàtlót kész felüdülés.
2014. márc. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igazából az első 2 nap a kritikus nálam. A vérzésem normális, nem túl erős..3 éve elkezdtem fogamzásgátlót szedni de sehogyse bírtam.. Másfél hétig szedtem de mindennap rosszul voltam tőle. Egésznap mást se csináltam csak ettem,majd este pedig kihánytam az egészet. Emellett álladóan idegbeteg voltam és fájt a gyomrom. Utána mondta a nőgyógyász, hogy fölösleges erőltetni a fogamzásgátlót, vannak nők akiknek nem bírja a szervezete. Így sajnos még ez sem lehet megoldás a problémámra. De nagyon kikészít hogy minden hónapba ennyire megvisel a menstruáció, hogy nem tudok menni szinte sehova ebbe a pár napba. :S
2014. márc. 22. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!