Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Melyek azok a dolgok, amelyeke...

Melyek azok a dolgok, amelyeket célszerű megemlíteni a fogamzásgátló felírása előtt a nőgyógyásznak?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy számos tényezőt figyelembe vesz - pontosabban kellene - a nőgyógyász, amikor tablettát ír fel. Ilyen a páciens alkata, testsúlya, kora, stb.

Ezek mellett mit célszerű még elmondani neki, ha nem kérdez magától rá? Rendszeres a menstruációm, meddig akarom szedni a gyógyszert... És még?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2014. ápr. 7. 17:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

- mindenféle betegségről (magasvérnyomás, cukorbetegség, migrén!!!, ismert trombózishajlam, epilepszia stb.)

- családban előforduló betegségek (pl. ha volt a családban trombózisos, azt mindenképpen mondani kell)

- rendszeresen szedett gyógyszerek

- előzetes nőgyógyászati problémák

2014. ápr. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem az első mindent leírt.

De igazából nekem az a tapasztalatom, mert én is szedtem egy ideig, hogy ami kell, azt az orvos megkérdezi. Illetve az is sokat számít, amit majd a rákszűrés eredménye mutat, illetve a vérkép. Mert hiába nincs ilyen vagy olyan betegség, gyógyszer, amiről az ember tudna vagy szedne, ha a vérkép mutat olyan értéket, ami miatt nem lehet szedni.

2014. ápr. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Sajnos, azt kell mondjam, a nőgyógyászok többsége nem néz vérképet! :(

Három barátnőmtől kérdeztem rá, egyiktől sem kértek. :(


(Ha mégis kérne - éhgyomorra kell menni?)

2014. ápr. 7. 17:40
 4/12 anonim ***** válasza:

Akkor olyanhoz menj, aki csinál.

Mert az nélkül felelőtlenség.

És szerintem nem kell hozzá éhgyomorral lenni. Mivel általában májértéket néznek hozzá, annál meg nem számít, ha ettél. Vércukrot, ha néznek, ott szokott számítani. De ha még éppen teljes vérképet is kérnek és te éppen ettél, akkor lehet mondani, hogy úgy nézzék a vérképet, hogy te ettél előtte.

De egyébként nálunk nem a nőgyógyászaton veszik le a vért, hanem külön a vérvételnél, ahová nem muszáj aznap, hanem másnap is el lehet menni, szóval megoldható az éhgyomor.

2014. ápr. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hát, tudom én, hogy fontos lenne, de honnan tudjam, hogy ki az a nőgyógyász, aki elküld?

Mind a három barátnőm más dokihoz jár, azok akkor kilőve, az már az enyémmel együtt négy orvos. :D :(

Azt is hallottam, hogy csak azt küldi el, akinek előfordultak a családjában ilyen-olyan betegségek.

2014. ápr. 7. 17:52
 6/12 anonim ***** válasza:

Azért ha elmész és mondod, hogy életedben először szeretnél fogamzásgátlót szedni, akkor nem hiszem, hogy annyira sok azoknak az orvosoknak a száma, akik mindenféle vizsgálat nélkül csak úgy kiírják. Tehát a rákszűrés és a vérvétel alap. Valaki még ultrahangot is csinál, de az ritka.

Vagy olyan is van, hogy valakinek van friss vérképe, mert mondjuk a gyógyszerírás előtt 1-2 hónappal volt vérvételen, akkor azt elfogadják. És olyankor nem kérnek újbóli vérvételt. Még ezt tudom elképzelni. De hogy egy helyen legyen legalább 4 orvos, aki első fogamzásgátló felírása előtt nem küldi el a pácienst vérvételre, azért az elég fura nekem.

2014. ápr. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ez pedig sajnos így volt, és ha kicsit utánanézel itt (is) a kérdések közt, nagyon sok az olyan, aki szintén emiatt problémázik. :(

A rákszűrés tényleg alap, de vérvételről még sajnos nem hallottam (ahogy emlő-vizsgálatról sem, pedig elvileg az is kötelező lenne!)!

2014. ápr. 7. 17:58
 8/12 anonim ***** válasza:

Azért nem szoktak vérvételt csinálni, mert olyan sok haszna tényleg nincs. Máj- meg vesefunkciót szoktak nézni, de azzal meg 20-30 évesen nem igen szokott gond lenni. (Vagy ha gond van vele, akkor ált. van tünet is hozzá).

Talán több értelme van a szedés közben, mondjuk évente vérképet nézni, hogy hogy alakul a tabi hatására.


Tehát a vérképből igazából baromira nem fog kiderülni az, hogy neked éppen milyen bajod lesz a tabitól, vagy hogy trombózist kapsz-e tőle vagy sem.

2014. ápr. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
:) Köszi!
2014. ápr. 7. 18:04
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem annyit mondott, hogy az első 1-2 hónapban még használjunk más kiegészítő védekezést.

Nem kérdezett semmit.

2014. ápr. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!