Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 9 hónaja késik a menstruációm....

9 hónaja késik a menstruációm. Nem vagyok terhes. Mi lehet a baj? 26 éves vagyok.

Figyelt kérdés
Elöször is,külföldön élek másfél éve.Nincs pénzem hazamenni se orvoshoz menni mert itt rettentö drága. Hétröl hétre élünk párommal aki nem talál munkát nyelvtudás hiányába.Ha magyarországon vagyok már az elö hónap késés után orvoshoz megyek.de itt nem könnyü.nem értheti senki hisz csak én tudom milyen helyzeten vagyunk.csak arra kérlek titeket mondjatok valamit. Mi lehet a baj. Néha görcsölök és azt hiszem meg fog jönni, de végül semmi. Pár hónapja volt pici barna folyásom és ennyi. Amint tudok orvoshoz megyek mert tudom hogy ez lenne a megoldás :( ami közel 200€ lenne ultrahangal . Es meg nem számoltam a gyogyszereket .. Na de arra gondoltam mi lenne ha elkezdenék fogamzas gatlot szedni hatha megundulna a mensim. Az életvitelem is megvaltozott mert több ülömunkat végzem semmit nem mozgom és rengeteget híztam. Ennek is betudható a dolog. Tehat elkezdek mozogni és egészégesebben enni égy fogamzasgatlot szedni. Szerintetek jo ötlet addog is mig nem tudok orvoshoz menni?

2014. ápr. 15. 22:55
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Semmiképp ne szedj így fogamzásgátlót. Ha hormonális gondod van, csak rosszat teszel vele.

A legapróbb problémától a legsúlyosabbig bármi lehet. Pl hormonális gond, ciszta, rák

Én nem kockáztatnám az egészségem.

2014. ápr. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
ne szedj fogamzásgátlót..! nem szoktam mindenre gyógynövényeket tömni, de erre szerintem használna a barátcserje kapszula. Rendbe tudja tenni a hormonokat (a fogigátló épp szétzilálná). A fogamzásgátlós mensi nem rendes mentstruáció, csak megvonásos vérzés, azaz amint abbahagynád a probléma ugyanúgy fennállna.
2014. ápr. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat és a megértést. Utánna nézek hogy itt találok e barátcserjét! Köszönöm!
2014. ápr. 15. 23:28
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Hormon betegség okozza nagy esêllyel PCOS vagy emelkedett prolaktin szint vagy pajzsmirigy problêma. Ki kell vizsgáltatni, sok hormon problêmán még ront is a fogamzásgátlo így az semmiképp ne szedd! A bajodat mêg területileg oldaná meg, menstruálnál mesterságesen de a hormon zavarod ugyanúgy fenn állna. Gondolom maga a menstruálás nem hiányzik annyira...
2014. ápr. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az utolsónak van igaza, minden szavával egyetértek. Kérdező, azzal, ha lefogynál, mindenképpen segítenél az általános egészségi állapotodon, tehát ezt mindenképpen érdemes. Fogamzásgátlót önkényesen NE szedj. (Amúgy se tudom, hogy akarnál orvos nélkül.)
2014. ápr. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja és én nem próbálnék barátcserjét se ész nélkül. Azért, mert természetes, még nem biztos, hogy egészséges. (A hormonrendszerbe semmilyen beavatkozást nem kéne önkényesen, a valódi probléma ismerete nélkül tenni!) A botulinustoxin meg a gyilkos galóca is természetes, mégse zabáljuk kétpofára.
2014. ápr. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Valóban legkézenfekvőbb ok a hormonprobléma, PCOS, cysta lehet, de ne felejtsük el hogy nem mindig jóindulatú elváltozás van a háttérben. Egyáltalán nem akarlak megijeszteni.

Az ember egészségénél nincs fontosabb dolog a világon, ezt nap mint nap látom munkámból kifolyólag...

A fentebb említett gyógynövényt nem ismerem, amit esetleg még ajánlanék az a cickafarkfű-tea, amit elsősorban nőgyógyászati problémák kísérő kezeléseként javasolnak. Naponta 3-4 bögrével, langyosan fogyasztandó. A teafüvet áztatni kell felforralt vízben. Pár perc után (3-4)feltétlenül szűrd le, mert nagyon erős lesz és az sem jó. Enyhe vízhajtó hatása is van, ne lepődj meg ha sokat pisilsz utána.

2014. ápr. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!