Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tudnátok segíteni? A Yasminell...

Tudnátok segíteni? A Yasminelle fogamzásgátlóval kapcsolatban lenne kérdésem.

Figyelt kérdés

Találtak nálam egy 5x6 cm cisztát pár hete,és a doki a Yasminelle fogamzásgátló szedését javasolta. Az utóbbi pár hónapban a ciszta miatt össze-vissza jött meg, gyötrelmes fájdalommal és nagyon sok vérrel, szerinte a bogyó majd segít ezeken a tüneteken és rendszerezi a ciklust. Plusz állítólag ez a legjobb fogamzásgátló,és biztosan jót fog tenni majd. Majdnem 28 vagyok,és sosem volt ilyesmire szükségem, úgyhogy picit bizalmatlan vagyok,de el akarom kerülni a műtétet.

A kérdésem az lenne, hogy ha teszem azt este jön meg, mondjuk este 9kor, akkor vegyem be azonnal a bogyót,vagy elég másnap? Mert reggelre szeretném ütemezni a bevételt, korán felkelek,és tudom,hogy akkor nem felejtem el. Viszont az orvos szerint amint megjön,azonnal be kell szedni,nem várni vele órákat. Akkor most hogy van ez tulajdonképpen?


A másik, az orvos szerint nem véd már legelső naptól,egy hónapnak kell eltelnie,hogy védettséget adjon. Azt is kérte,hogy még véletlenül se olvassam el a mellékelt tájékoztatót a hangulatingadozásról, csökkent libidóról meg ilyesmikről, ki mit tapasztalt ezzel kapcsolatban?


Előre is köszönöm mindenki válaszát!



2014. ápr. 21. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Ha este jön meg, egész nyugodtan beveheted másnap reggel. Nem is értem, miért mondta ezt az orvost, ha utána úgy is azt mondja, egy hónapig védekezni kell mellette...

Ugyanis az, hogy mikor kezded el, csak azt befolyásolja, hogy mikortól véd. Ha a ciklus 1. napján kezded, akkor azonnal, ha 2-5. napon, akkor meg egy hét után.

2. Az előző pontban megadtam rá a választ.

3. Miért ne kellene elolvasnod? Azért, hogy ha vmi bajod lesz tőle, véletlen se jusson eszedbe, hogy esetleg a tabitól van?

Érdekes hozzáállás.


Egyébként a ciszták leginkább a petefészek működése miatt alakulnak ki, ezért van az, hogy fertilis korban a leggyakoribbak.

A tabletta azért mulasztja el, ill. akadályozza meg a kialakulásukat, mert leállítja az egész petefészek működését.

2014. ápr. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! :)
2014. ápr. 21. 11:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Micsoda orvos...

1. A ciklusodat a fogamzásgátló biztosan nem fogja rendezni, ugyanis a fogamzásgátló kikapcsolja a rendes ciklust. Tehát nem fognak a szervezetedben lejátszódni bizonyos természetes folyamatok, amik egyébként a fog. gátlót nem szedő nőknél lejátszódnak. Pl. peteérés, stb. A fog. gátló szedése mellett neked nem lesz menstruációd, hanem megvonásos vérzésed lesz, amit a gyógyszer szünetre történő abbahagyása fog kiváltani és nem az, ami a menstruációt kiváltja.

Éppen ezért van, hogy akiknek korábban, gyógyszer szedése előtt problémás volt a vérzésük, azoknak könnyebb lehet gyógyszer mellett. De nem a rendes ciklust fogja ez beszabályozni, mert az nem lesz.

2. A gyógyszerek védettsége nagyjából a gyógyszertől függ, éppen ezért az adott gyógyszer védekező hatásának kiváltásáról az adott gyógyszer betegtájékoztatójában olvashatsz. A legtöbb ma már, ha a vérzés első napjától kezdi el szedni az illető, akkor már az első szemtől fogva védettséget nyújt. Ha nem az első napon kezdi el szedni az illető, akkor 1 hétig ajánlott még kiegészítő védekezés, mert akkor nem az első szemtől kezdve véd.

Így ha te reggel szeretnéd szedni a gyógyszert, akkor ha este jön meg, nyugodtan elkezdheted a szedést másnap is, csak akkor nem lesz egyből védekező hatás.

És az sem igaz, hogy 1 hónapig kell várni. Van, aki a biztonság kedvéért megvárja az 1 hónapot. De az a mérvadó, ami a betegtájékoztatóban van. És ha az első szem, vagy 1 hét vagy 2 hét, akkor annyi idő alatt ki fogja fejteni a védekező hatást.

3. A betegtájékoztatót pedig igen is olvasd el, mert vannak mellékhatásai bizony a fogamzásgátlónak. Csak nem mindenkinél jönnek ki. De akiknél igen és azt tapasztalja, hogy előjönnek bizonyos dolgok, amik azelőtt, a gyógyszerszedés előtt nem voltak, akkor igen is lehet arra gondolni, hogy a fog. gátlótól vannak!

Nekem soha nem volt mellékhatása a fog. gátlónak egészen addig, míg nem szültem. Szülés után ugyanis a terhesség miatti hormonváltozások miatt az újbóli fog. gátló szedésre nagyon rosszul reagáltam. Sokszor megduzzadtak a mirigyek a melleimben, ami azelőtt nem volt és állandó hüvelyszárazsággal küszködtem, a hüvelyem ph-ját annyira tönkre vágta, hogy rendszeresen szenvedtem a fertőzésektől, irritációktól. Így szépen abbahagytam. Azóta kopp-kopp semmi bajom nincs.

A hangulatingadozások, libidócsökkenés engem személy szerint elkerültek, ez soha nem volt jelen nálam fog. gátló szedés mellett.

Szóval nem valami hozzáértő és normális orvosnál voltál.

2014. ápr. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 mattos válasza:

Anno a legjobb volt, ez igaz..

Én tüdőembóliát kaptam tőle...... Igazoltam ettől...

2018. aug. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 mattos válasza:
Szóval gondold meg!
2018. aug. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!