Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs rosszullét?...

Menstruációs rosszullét? Lehet köze hozzá a tamponnak?

Figyelt kérdés
Tegnap suliban használtam tampont, mert nem volt nálam betét . Kb. két órával utána (pont órán borzasztó rosszullét jött rám: szédültem, fájt a fejem, lázas lettem, hány ingerem volt. Az óráról sem engedtek ki, pedig ha állnom kellett volna összeesek. Utána egész szünetben a WC-n voltam, mert annyita rosszul voltam. A tampont persze kivettem. Tavaly is lettem rosszul, amikor menstruáltam, azonban akkor nem használtam tampont. Mitől lehet ez, esetleg mással is elő fordult?
2014. ápr. 26. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik ismerősöm a tampontól nagyon görcsölt. De létezik a toxikus sokk szindróma, amit a sokáig bent hagyott tampon, és az azon elszaporodó baktériumok okoznak. Erre nagyon figyelj oda, bár ez magától nem múlik el. Szerintem nem a tampontól voltál rosszul.
2014. ápr. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Annyit tennék hozzá az elsőhöz,hogy TSS nem csak tampon mellett fordulhat elő, a betét vagy vatta használata mellet is,ha nem cseréled megfelelő időközönként.
2014. ápr. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én minden mensinél így érzem magam. Betétnél is. Beveszek egy algopyrint és eltűnik a fájdalom, hányinger.
2014. ápr. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A tanpontól én is rosszul voltam, ha nem is ennyire durván. Nekem inkább fura érzés, szédelgés volt, de tudtam mellette dolgozni. Mindez rendszeresen jelentkezett hiába cseréltem gyakran a tampont. Mióta áttértem az intim tölcsérre semmi bajom, szerintem próbáld meg te is. Nekem nagyon bejött.
2014. ápr. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem volt bent sokáig, meg tényleg fél-egy órán elmúlt. Csak nagyon rossz volt, ráadásul haza sem mehettem és még csak óráról sem engedtek ki. Majdnem behánytam a terem közepére és már a könnyeim potyogtak, annyira borzalmasan voltam. Máskor is használtam tampont és akkor nem volt ilyen gond. Erre a rosszullétre nem lehet gyógyszert íratni?
2014. ápr. 26. 11:31
 6/8 anonim ***** válasza:

Meg lehet próbálni. Létezik egy úgynevezett PreMens nevű tabletta,amit ilyenre ajánlanak.Ez recept nélküli,gyógynövény készítmény. De nem mindenkinek válik be.Ha ilyen összetett a panaszod,akkor vegyél be fájdalomcsillapítót,görcsoldót (pl.AlgofelxM, Algoflex + No-Spa, Cataflam) és mellé hányingercsillapítót is.

Ha ez kevés és elmész orvoshoz ilyenkor,ott nyomnak a fenekedbe fájdalomcsillapító,görcsoldó és hányás-,hányinger csillapító koktélt. Sokan vannak,akik minden hónapban "meg kell,hogy kapják" a koktéljukat. Nem tudom,hány éves vagy,de ha elég idős,akkor a nőgyógyászok írhatnak fel fogamzásgátló tablettát,ami mellett ezek a panaszok nagy mértékben megszűnnek.

2014. ápr. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
O.társam is hasonlóval küzd, bár ő nem tampon miatt, hanem olyan erősek a gorcsei.
2014. ápr. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én 23 évesen is kűzdök vele, gondolhatod, ha épp dolgozok nagyon szörnyű. De nekem az vált be ha nem dolgozok, mikor megjön, hogy abban a pillanatban, mikor megjön, algo flex ultra, c vitamin, esetenként rennie savcsökkentő. Ezután ledőlók egy fél órára, általában be is alszom, majd mikor felkelek semmi bajom.


amúgy van olyan, mikor hányok, van, hogy egymás után hányok 5x, kicsiket, és nagyvécézek is 5x kb. De erre is ez vált be.

2014. máj. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!