Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az endometriózisos csomók...

Az endometriózisos csomók csökkenthetők esetleg eltüntethetők fogamzásgátló szedésével? Ha igen, melyikkel?

Figyelt kérdés
Fel fogom tenni ezt a kérdést a nőgyógyásznak is. Kb. 1 hónapja voltam a szokásos vizsgálaton, aminél az ultrahangon bal petefészekben 3 cm-es endometriumot talált a nőgyógyász. Hamarosan vissza kell mennem hozzá és megbeszélem vele a teendőket. Sajnos mondta, hogy laparoszkópiás műtét várható stb. Az az igazság, hogy a munkámból adódóan, amit jelenleg Németo-ban végzek, csak júliusban jövők haza ismét 1 hétre. Hosszabb időre csak ősszel.. Köszönöm, ha valaki válaszol!!

2014. ápr. 28. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:

"Az endometriózisos csomók csökkenthetők esetleg eltüntethetők fogamzásgátló szedésével? "

NEM. Viszonylag hamar visszatért nekem, úgy hogy előtte volt egy laparaszkópiás műtét. Majd jött egy második műtét, és a GnRh injekciók.

2014. ápr. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál!! Azt megkérdezhetem, hogy milyen nagyságú volt Neked és hol helyezkedett el? Úgy derült ki, hogy voltak fájdalmaid? És a lap. műtét után sokáig tartott a lábadozás? Az az igazság, hogy nekem semmilyen fájdalmam nincs csak havonta egyszer az az egy nap, amikor megjön. Ezért is ért nagyon váratlanul a dolog, amikor a nőgyógyász mondta, hogy mit lát az ultrahangon. Nagyon el vagyok azóta keseredve. 29 éves vagyok, egyelőre nem akarok gyereket, majd ha végleg hazaköltözök, kb. 3 év múlva, akkor szeretnénk a párommal.. Köszönöm előre is, ha válaszolsz.
2014. ápr. 30. 14:40
 3/3 Kitty1977 ***** válasza:
Hát nekem se múlt el, inkább csak gyarapodott, laparoszkópiás műtétem is volt, kezelést nem kaptam mert babát szeretnénk.
2014. máj. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!