Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Már a második nap enyhülhetnek...

Már a második nap enyhülhetnek a görcseim a Yasminelle-től?

Figyelt kérdés

Mindkét oldalon cisztát találtam a petefészkemben,ezért a doki Yasminelle-t írt fel. Figyelmeztettek, hogy ha a ciszták kifakadnak, akkor borzalmas fájdalmaim lesznek (már előfordult velem sajnos,ismerem azt a fajta fájdalmat,de miután elmúltak, kiújultak a ciszták) , viszont mióta szedem a gyógyszert, csak nagyon enyhe görcsöm van. Kellemetlen,de nem kell gyógyszer rá,elvagyokv Május elsején jött meg, akkor vettem be az első szemet, ma a harmadikat. Várom a fájdalmat kb, mert az "jelzi" az orvos szerint,ha a ciszták kiszakadnak,de semmi extrémet nem érzek.

A vérzésem is úgy fest,hogy 4-5 órára semmi,aztán hatalmas lökettel sok,bő vérzésem van, ez a cisztáktól lehet,vagy már a harmadik nap ennyire "jól" dolgozik a fogamzásgátló?


Két hét múlva megyek vissza az ultrahangra,megnézni,hogy eltűntek-e,és kell egy tumormarkeres vérvizsgálat is. Szerintetek el fognak múlni majd a fogamzásgátlótól? Kinek mi a tapasztalata?


Előre is köszönöm mindenki válaszát!


2014. máj. 3. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg funkcionális cisztáid vannak,ami azt jelenti,hogy a megérett tüszők nem repednek meg. Ilyenkor hatékony a fogamzásgátló tabletta,mert mellettük nincs peteérés és nem alakulnak ki ezek a ciszták. De ez nem 3 nap alatt történik,hanem a következő ciklus alatt. Azaz ebben az esetben a következő peteérés idején (2 hét múlva)már nem fog látni az orvos cisztát. Ez mindaddig így lesz,amíg szeded a tablettát. Ha mégis lát ismét valamit,akkor tovább kell vizsgálni,erre van a tu. marker is.
2014. máj. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Viszont akkor nem értem, miért van csak ennyire enyhe görcsöm, és ma már alig vérzem,még annyira sem,mint tegnap.

2014. máj. 3. 14:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. De nem a 3 napi gyógyszer szedéstől.
2014. máj. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azóta beszéltem 3 ismerősömmel,aki ezt szedi. Azt mondták, nekik is a 2-3. nap után elmúlt a vérzés,annak is,aki előtte nagyon sokat vérzett, úgyhogy ne essek kétségbe.
2014. máj. 4. 10:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne is! Amúgy a fogamzásgátló tablettákban olyan hormonok vannak,amik megakadályozzák a peteérést és méhnyálkahártya megvastagodását,de ezt nem 3 nap alatt,hanem a 21 nap alatt folyamatosan érve el a megfelelő hormonszintet. És amíg szeded a gyógyszert ez szabályozza a ciklust,de mint írtam ne úgy gondold ezt,hogy bekapom a tabit és hipp-hopp egyik napról a másikra kevesebb lesz a vérzésem. Nem úgy mint egy pl. fájdalomcsillapító.
2014. máj. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!