Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Intimkelyhet ritkábban üríteni?

Intimkelyhet ritkábban üríteni?

Figyelt kérdés
Úgy olvastam, hogy elég 12 óránként. Nem lehetne a menstruáció vége felé még ritkábban? Mondjuk 18 vagy 24 óránként? Alig van benne valami, és a kivétele nekem kicsit fájdalmas, ezért lenne jó, ha ritkábban is elég lenne.

2014. jún. 4. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kéne. Kiválóan el tudnak abban a vérben szaporodni az anaerob baktériumok. Szerintem ha nem bírod azt a fájdalmat, akkor ne használj ilyen eszközt, de inkább ne tedd ki magad a fertőzésveszélynek. Intimkehellyel is fenyeget a TSS.
2014. jún. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha fáj, akkor rossz a méret.
2014. jún. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

na, én tényleg használok ilyet (most is), nem csak beszélek róla a levegőbe.

szóval, gondolom még kezdő vagy, azért fáj a kivétel, én is kínlódtam vele az elején. a kiürítést neked kell megtapasztalnod, én pl. ma reggel tettem be, és ma még nem ürítettem (most fogom), mert tudom, hogy nem sok van benne...24 órát azért kicsit soknak érzek, ha csak 12 óránként üríted, az is csak naponta kettő, nem? reggel, meg este, mielőtt lefekszel. én így szoktam.

2014. jún. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát én lustaságból azért nem üríteném 12 óránál ritkábban. Így is sok az a 12 óra. Persze lehet kifogás h úton vagy meg ilyesmi, de ha mondjuk dupla ennyi adag jönne már biztos kerítenél rá alkalmat, hogy kiöntsd.
2014. jún. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Maradhat, hogyne pláne ha tudod hogy gyenge a vérzésed. A tamponnal ellentétben nincs Tss szindróma veszély, mert a vákum végett nem kezd el bomlani a vér, sőt ez által alvadt darabkák sem fognak képződni. Ennek nyugodtan utána lehet olvasni a kételkedőknek. Fertőzésveszély sincs, nem maradnak a hüvelyedben tampon maradványok, nincs ami ártson. :)
2015. ápr. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na, azóta eltelt egy kis idő, végülis arra jutottam, hogy reggel és este ürítem akkor is, ha gyengébb már a vérzés.

Most már kevésbé fájdalmas, bár egy kicsit azért kellemetlen, de rájöttem, hogy nem WC-n ülve kell ezt elintézni, hanem le kell guggolni, úgy könnyebben megy a dolog. Plusz egy kicsit levágtam a végéből, így nem lóg ki annyira, viselni is kellemesebb. Bár így nehezebb kivenni, WC papírral kell megfogni, hogy ne csússzon le róla az ujjam, mert rövidebb lett a szára... Praktikus dolog ez!

2015. ápr. 29. 00:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!