Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan szabaduljak meg a...

Hogyan szabaduljak meg a gombás/bakteriális fertőzéstől?

Figyelt kérdés
Több nőgyógyászt látogattam már meg, több ezer forintot költöttem már el különböző kúpokra, antibiotikumokra, az állítólagos heveny gyulladásom mégsem szűnik meg. Tünetem mindössze annyi van, hogy erősebb a folyásom (a nőgyógyász szerint), én mióta élek, ilyenre emlékszem. De nem fáj, nem viszket. Igaz néha tényleg kellemetlen, pl. aktus közben is jelentkezik néha. Van valakinek bevált, házi módszere? Tudom, hogy azok sokszor nem működnek és hatékonyabb a gyógyszer, de amint a mellékelt ábra is mutatja, semmi nem használ.
2014. jún. 8. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:
std centum / bőr- és nemibeteg gondozó...vesznek kenetet és a lelet alapján kezelnek...
2014. jún. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A glycerin boraxot próbáltad már? Más néven rózsavíznek hívják, antibakteriális és gomabaölő hatása is van, éjszaka lefekvés előtt, de tisztálkodás után ecseteld be a hüvelyt és környékét. :) Azt hiszem a készítmény vény nélkül beszerezhető és igen olcsó. :)


21/L

2014. jún. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
43%
Fokozott váladéktermelődés vagy gyulladás ? Mert itt a kérdésben eléggé összekeveredik a dolog. Ha a hüvely baktériumflórája megváltozik, akkor tejsavbaktériumokat tartalmazó folyadékokkal lehet hüvelyöblítést végezni: joghurt, aludttej savója, kovászos uborka leve és hasonlók.
2014. jún. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindenképp orvos. Kenet alapján tudnak segíteni, bőr és nemi beteg gondozótól is tudnak kenetet vizsgálatra küldeni.

Ha ilyen súlyos, a partnerednek is átadhatod, és ha téged ki is kúrálna a gyógyszer/kúp amit felírtak, a partneredtől visszafertőződhetsz.

A helyedben még vennék pár egyszerű, fehér pamutbugyit, a mostaniakat kidobnám. A kezelés alatt ezeket használnám, magas hőfokon mosva. Törölközőket is cseréld gyakran, legalább 60 fokon mosd ki.

Tampont ne használj, uszodába, strandra, szaunába stb lehetőleg ne menj egy darabig.

Illetve lehet az immunrendszered is erősíteni kellene.

Ezek csak olyan tippek, amik megelőzhetik a kiújulást, de fontos hogy mindkettőtöket kezeljenek.

2014. jún. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!