Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Praktikusabb a tampon egy...

Praktikusabb a tampon egy táborban?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és 22.-étől táborba megyek. Elvileg vmikor akkor jönne meg és eddig betétet használtam de abban kényelmetlenül érzem magam. Milyen tampont vegyek? (még szűz vagyok) Arra gondoltam h mivel először használnám ezért elteszek betétet is a bőröndbe. Azok akik tampont használnak abban tényleg jobb lenni? És milyen gyakran kell cserélni? Ugye az o.b dobozan rajta van h hogyan kell feltenni?

Előre köszönöm a válaszokat!

16L



2014. jún. 15. 09:02
 1/10 A kérdező kommentje:
Egy doboz tampon elég egy menszeszre? Általában 4-5 napig tart. Vagy vegyek többet?
2014. jún. 15. 09:07
 2/10 anonim ***** válasza:

Én betétet csak éjszakára és akkor használok, amikor aznap nem megyek sehova - nyilván egy táborban nem így lesz. Északára maradhat a betét, ha úgy érzed, de nappalra nyugodtan használj tampont, sokkal kellemesebb, szabadabb, csak ne felejtsd el. Kezdj mini tamponnal, de ha nagyon erős a menstruációd akkor gyakran kell cserélgetned, de amúgy 4-6 óránként mindenképpen ki kell cserélni. Vegyél egy dobozzal, és még táborozás előtt olvasd el azt a papírt, ami benne van, mert mindent leírnak a felhelyezéstől kezdve a cserén keresztül egészen a betegségekig. ( Ne aggódj, ha megfelelően használod, nem lesz problémád. )


Ha bizonytalan vagy, akkor gyakorolhatod, hogy hogyan kell feltenned, ha nincs meg a menzeszed, akkor nem ajánlatos, de ha kensz rá vazelint/síkosítót, akkor kipróbálhatod, de ne hagyd bent pár percnél tovább.

2014. jún. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy 16 darabos tampon ( úgy hogy északára betétet használok ) elég szokott lenni két alkalomra, de ez attól függ, hogy milyen erősségű a vérzésed.
2014. jún. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Viszont vigyél többet, hátha másnak is szüksége lesz rá, ami meg megmarad az jó lesz következő alkalomra. :)
2014. jún. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
és kézfertőtlenítő gélt is vigyél magaddal!
2014. jún. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én betétet használok, tampont csak nagyon-nagyon ritkán, szóval lehet, hogy jobb, ha inkább az előttem szólókra hallgatsz. Eleinte egyáltalán nem tudtam normálisan feltenni a tampont - nem szivárgott ugyan, de szinte minden lépésnél éreztem és kényelmetlen volt. Persze lehet, hogy én vagyok a béna, de azóta sikerül csak jól feltenni, mióta elvesztettem a szüzességem. De azóta sem barátkoztam meg vele, sztem összesen nem használtam még el két doboznyi tampont.

28N

2014. jún. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én se kedvelem a tampont, soha nem volt fájdalom nélküli a felhelyezése nekem. Ettől függetlenül persze megvan a maga haszna. Egy dologra vigyázz vele kapcsolatban: a felhelyezéséhez sokkal jobb higiéniai körülmények szükségesek, mint egy betéthez, és ez egy táborban gyakran nem áll fent. Eszedbe se jusson pl. piszkos kézzel felrakni!! Ilyen esetekre mindig legyen nálad betét. A másik az, hogy a tájékoztatójában megadott időnél ne hagyd bent tovább, mert ha ott a táborban kapsz el valami fertőzést emiatt, az finoman szólva nem lesz egyszerű helyzet.
2014. jún. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

En imadom a tampont.Sokkal kenyelmesebb,es sztem taborba vigyel 2 dobozzal ( kinek mennyire eros.)


És hat igen, vannak olyasn lányok akik csak amikor elvesztik a szuzessrguket csak az utan tudjak felhejezni. De amugy az o.b.-ban benne van a hu.

2014. jún. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nincs gond a tamponnal, ha a feltételek adottak. Egy táborban a higiénia nem megfelelő általában, ezért én kizárólag az applikátoros tampont javasolnám! Ennél nem kell közvetlenül a tamponhoz nyúlni, mert az egy műanyag csőben van és feltenni is sokkal egyszerűbb. Van a tampaxnak és az ob-nak is ilyen változata, a tampax nekem jobb és egyszerűbb volt.


Betétet mindenképpen vigyél magaddal, mert éjjelre jobb azt használni, másrészt, ha valamiért nem sikerül a tampont feltenni, vagy kényelmetlen, akkor legyen alternatíva.

Tampont cserélni 3-4 óránként kell, hiába van a dobozon ennél hosszabb idő feltüntetve, a bacik el tudnak benne szaporodni. Ezért mindig a legkisebb méretet kell használni.

Kezdeni minivel érdemes, de azt tudni kell, hogy az erősebb napokon ez nagyon hamar megtelik.

2014. jún. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem erős a verzesem, a táborban ja feltételek adottak már jártam ott többször szép tiszta szokott lenni. Kezfertotlenitot viszek magammal mindenképp!
2014. jún. 15. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!