Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS vagyok, hogyan tovább?

Endzsy2010 kérdése:

PCOS vagyok, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok!24 éves lány vagyok,PCOS-el kezelnek... :-/

Clostilbegyt-et szedtem már most másodjára,de ettől nem akar megjönni(az elsőtől megjött)...mit tegyek?Voltam a ciklusom 14. napján uh-n,akkor volt(van) pé-em.(20 mm).Azóta nem voltam,várjam,amíg megjön... :/ Most vagyok a 30. napba,görcseim vannak,mintha meg akarna jönni,de semmi jele nincs... :( Ilyenkor kaphatok még tüszőrepesztőt vagy megint Norcolut-ot fognak írni? :/

Szeretnénk már babát a párommal,de hogy ilyen össze-vissza reagál a szervezetem,kicsit kétségbe vagyok esve... :(


2014. jún. 15. 15:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Hozzáértő orvoshoz menj!

Ha még nem tetted azonnal kezdj bele az életmódváltásba!

A PCOS nem nőgyógyászati jellegű probléma. A hátterében az IR áll, ami komplexebb kezelést igényel annál, mint hogy bekapkodsz pár szem gyógyszert. Ráadásul hosszútávon cukorbetegséghez vezet, illetve ha létre is jön a terhesség, nagyobb a kockázata a vetélésre.


160 g diéta, mozgás, ha az orvos is úgy látja MET

2014. jún. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszodat!Egyébként vérvétel meg volt,minden rendben volt,kivéve a tesztoszteronszintem volt magas.

Viszont mellékhatásai hál'Istennek nincsenek(szőrösödés,zsíros-pattanásos bőr,stb.)Azért megfogadom a tanácsodat,és felkeresek egy ehhez értő dokit!

2014. jún. 15. 16:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia. Én is PCOS-s vagyok. Míg nem sportoltam és diétáztam fél évente menstruáltam. 3-4 hónapja tartom a kezelést, szedek Meforált is így nagyjából be is állt a menstruációm. Míg a hormonok nem lesznek rendben addig nem sok esélye van, hogy terhes leszel. Mi egy évig próbálkoztunk csak úgy, de felesleges egy év volt úgyhogy rászántam magam az életmódváltásra, tudom, hogy nehéz, de valamit valamiért. ;) L/22
2014. jún. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tök jó,hogy nekem erről a Meforal-ról még egy szó sem esett(itt néztem utána).Kaptam Norcolutot,majd 2x Clostit,amitől most másodjára nem jött meg(31.nap),de görcseim vannak,tesztem negatív :( 100%,h lecserélem a dokit,mert szerintem sz*rt sem ért hozzá,csak akkor nem tudom,h miért nem küldött tovább...
2014. jún. 16. 10:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Norcolut PCOS-ra nem nagyon szokták felirni mert az tele van hormonnal és nekünk az többet árt mint használ. Closti meg van akinek segít, van akinek nem, és van akinek árt mert még több cisztát csinál.
2014. jún. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát nálam ez a 2.Closti nem tudom,hogy mit csinált,de soxor görcsölök,mintha meg akarna jönni,de semmi... :/ Jövőhétre kaptam csak időpontot egy szakdokihoz,addig nem tudom mit kezdek magammal...
2014. jún. 17. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!