Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fiatal korban káros a fogamzás...

Fiatal korban káros a fogamzásgátló szedése? Okozhat meddőséget vagy valamilyen elváltozást?

Figyelt kérdés

18éves vagyok, 2éve szedek már fogamzásgátlót, de az elmúlt időben felmerűlt bennem a kérdés, hogy meddig mehet ez így, biztos nem-e egészségtelen rám,vagy leendő gyermekemet tekintve stb. Kérlek nyugtassatok meg, vagy ha kell beszéljetek le arról, hogy tovább szedjem!

Köszi a válaszokat!



2014. jún. 24. 21:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
egyébéknt ezek a gondok kiderülnek pár év mensizés után, ha az rendzsertelen, stb...tehát...
2014. jún. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

1960 óta vannak a piacon a jelenleg ismert hormonális fogamzásgátló tabletták. Még nem halt ki az emberiség.

Szerintem ez megválaszolja a kérdésed.

Lehetséges, hogy az abbahagyása után az első néhány hónapban nem áll tökéletesre vissza a menstruáció, de ezt a hisztériát, ami mostanság a fogamzásgátlók körül megy, hogy mennyire mérgezőek meg mennyire elrontják a hormonrendszert, egyáltalán nem indokolja semmi. Vannak olyan emberek, akiknél mellékhatásokat okoz valóban, de minden ilyen emberre van ezer, akinél nem. Valóban össze kell vetni azzal, hogy az abortusz milyen utóhatásokat okoz. Az rosszabb statisztikával rendelkezik.

2014. jún. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Nekem egyébként semmi mellékhatásom nincs tőle, sőt, szeretem szedni, mert kényelmes a használata. Inkább a jövőre/az egészemre nézve aggódok.
2014. jún. 24. 22:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!