Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Abbahagyhatom a fogamzásgátló...

Abbahagyhatom a fogamzásgátló szedését?

Figyelt kérdés
Jelenleg nincs nőgyógyászom, viszont abba szeretném hagyni a fogamzásgátlót. Ezt megtehetem orvos tudta nélkül? Simán csak beszedem az utolsó levéllel és ennyi?
2014. jún. 25. 13:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
56%

"ha egy nap alatt kiürülne, nem kéne 3-4 hónap ahhoz, hogy normalizálódjon a hormonrendszer."

Ha 3-4 hónap kéne, hogy kiürüljön, akkor nem lenne gond, ha valaki 1 szemet elfelejtene bevenni és nem növelné a teherbeesés kockázatát!

És egy szóval nem mondtam, hogy a szervezetnek ne kéne idő, hogy helyreálljon, visszatérjen abba a helyzetbe, ami fog. gátló szedése előtt volt, de ez akkor is kell, ha valaki egy gyengített gyógyszert tenne le. És nem gondolnám, hogy ez annyira általános is lenne a nőgyógyásznál, hogy ó, doktor úr, írjon már nekem x havonta másabb gyógyszereket, mert abba akarom hagyni a fogamzásgátlót.:) Az orvos azt mondaná, legalább is a legtöbb, hogy akkor hagyja abba. Nem mondtam, hogy ez lenne a jó, csak hogy nyilván ez lenne az orvos részéről a reakció.

2014. jún. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

:) tudom, hogy nem szokták leépíteni.

hirtelen abbahagyása megnövel jó néhány szövődményt de mint mondtam én ezt hallottam. nem, nem a blikkben olvastam, nem is a nők lapja fórumon, hanem orvostól, előadáson hallottam.

az egész azon alapul, hogy beleavatkozik a hipotalamusz-hipofízis-gonád tengelybe. nyilván ha ebbe beletúrnak, az nem jön helyre egy nap alatt. ergo, van elhúzódó hatása. most ezt ne fizikailag képzeld el, hogy a tabletta hatóanyag felezési ideje hosszú, mert az valóban nem az annyira. de mivel elhúzódó a hatás, nem úgy kell elképzelni, hogy áá ez pici hormonadag, elhagyjuk csáó. :)

ennek ellenére azt mondom, a szervezetnek káros sajnos, hiába jönnek ezzel, hogy pici hormonadag.

2014. jún. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
de elkanyarodtunk, bocsi Kérdező! :)
2014. jún. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!