Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Inzulinrezisztencia kezeléséve...

Inzulinrezisztencia kezelésével a hajhullás teljesen leáll? Vagy csak mérséklődik? Mennyi idő kell neki? Ami már kihullott, az is visszanő még? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma derült ki, hogy inzulinrezisztenciám van. 2 éve hullik a hajam, végre kiderült, hogy mi miatt. Jövő héten megyek vissza a dokimhoz. Addig is olyanoktól szeretnék kérdezni, akiknek van már tapasztalatuk az IR témában: Ha kapok gyógyszert, nekiállok többet mozogni, és diétázni (na, erről sincs tapasztalatom, mindig is csonti voltam: 170cm és 51kg), a hajhullásom is rendeződik? Csak leáll a hullás, vagy vissza is sűrűsödik a hajam? Az elmúlt 2 év nagyon betett neki, és eddig minden orvos csak legyintett rám ("Áááá, csak a szoptatástól hullik!", "Áááá, minden nőnek ritkul a haja a kor előrehaladtával!" (34 éves vagyok), "Nincs magának semmi baja, ne stresszeljen!", "Vágassa le, akkor majd nem hullik annyira! De tudok ajánlani jó hajbeültető orvost is!" És hasonlóan kellemes válaszokat kaptam a korábbi orvosoktól (külföld!).

Köszönöm előre is a válaszokat! Semmit nem tudok még erről a dologról, csak amit az elmúlt fél órában összeolvastam a neten.



2014. júl. 14. 16:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Úgy tudom a szőrös problémák jönnek helyre a leglassabban, de ha mindent jól csinálsz, akkor rendbe fog jönni.

Diétában semmi ördöngösség nincs, mindent lehet enni, csak néhány rossz összetevőt kell jóracserélni, illetve a mikor mennyit dologra kell odafigyelni. Azt hogymennyi ch-t ehetsz aztaz orvos és a dietetikus dönti el, valószínű, hogy neked híznod kell, de legalábbis súlyt tartanod, szerintem180-at minimum ehetsz majd:)

2014. júl. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha még itt vagy esetleg kérdező, elmondanád mi történt azóta a hajaddal?
2017. aug. 10. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!