Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet mellrákom? L/14

Lehet mellrákom? L/14

Figyelt kérdés

Mostanában eléggé elkezdtek fájni a melleim, és nemigazán tudom, hogy ez az önvizsgálat dolog hogy megy, mert nem tudom, hogy mit kéne keresni. Mert ha megtapintom, érzek két csomószerűséget is bennük, mindkettőben ugyanott, de azoknak állítólag ott kell lenniük, szóval nem tudom. Kicsit utánanéztem, és ez örökletes is lehet, a családunkban pedig már többször is előfordult mellrák, de mindegyiket túlélték. Szóval nem tudom, hogy mi ilyenkor a teendő, anyával nem igazán szeretném ezt megbeszélni, megmutatni meg főleg nem, ez nekem elég kínos. De szeretnék erről minél többet megtudni, hogy kizárhassam. Egészségesen táplálkozok és sportolok is sokat, azért írom, mert olvastam, hogy az edzetlenség is hozzájárulhat, tehát szerintem ez is kizárható. Bocsánat, ha szakszerűtlenül írtam le a dolgokat, de nem értek még ehhez igazán.

A válaszokat előre is köszönöm!



2014. júl. 17. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen nem valószínű, akkor sem, ha örökölt hajlamod van. De ha annyira nem vagy biztos, menj el orvoshoz.
2014. júl. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Természetesen lehet, nem kizárhato, de nagyon-nagyon kicsi a valoszinüsége. Nyugodj meg!!!!! Nem értem, hogy anyukáddal miért nem akarod megbeszélni, de akkor menj el orvoshoz, (akár házi akár gyereknögyogyász) beszéld meg vele. Kérd meg arra is, hogy az önvizsgálatot mutassa meg. Tüneteid legvaloszinübb oka, hogy a melled most fejlödik, most készül fel biologiailag a feladatára. Nyugi!!!!
2014. júl. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Abban a korban nem
2014. júl. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha elmész pl. a nőgyógyászatra és kéred, hogy vizsgáljanak meg, akkor megtapint és még elküldhet

uh-ra

2014. júl. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az önvizgsálat az annyi, hogy menzesz után mindkét melled megtapogatod, hogy találsz-e benne pl. csomót

Ha találnál, elmész a nőgyógyihoz és megmondod neki,

hogy hol mit találtál, de ebben a korban szinte kizárt

a rosszindulatú daganat

2014. júl. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem, ebben a korban szinte teljesen kizárt.

Azonkívűl ha mindkettőben érzed, az is teljesen valószínűtlen hogy egyszerre ugyanúg alakuljon ki, és azt is tudnod kell, hogy a rák nem fáj, csak a végső stádiumban.

Szóval, nyugi!

2014. júl. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem hiszem ne aggódj!:) azok a csomók azért vannak mert nőnek a melleid és a fájdalom is az miatt van:)
2014. júl. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!