Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tesztoszteront csak fogamzásgá...

Tesztoszteront csak fogamzásgátlóval lehet csökkenteni?

Figyelt kérdés
Nemrég kiderült, hogy tesztoszteron túltengésem van. A fogamzásgátlótól bajaim vannak, nem is szedhetném. A nőgyógyász szerint csak ezzel lehet csökkenteni. Mit tegyek? Tele vagyok durva pattanásokkal amivel a bőrgyógyász se tud mit kezdeni.

2014. júl. 18. 19:16
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Miért nem ír fel Sotret-et?
2014. júl. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

A fogamzásgátlókon kívül még vannak anyagok, melyek ezt csökkentik, pl. gyógynövények és az alkohol.


A tesztoszteroncsökkentő gyógyszerek (ciproteron acetát, drospirenon) és a rendszeres kozmetikai kezelések hatására szőrök nem nőnek olyan gyorsan, finomabbak lesznek, ritkulnak és csak a tipikus női helyeken nőnek újra. Fontos a pattanások, mitteszerek kitisztítása, gyantázás gyulladásmentesen szakember által. Megfelelő szereket alkalmazva csökken a haj és a bőr zsírosodása is. A nőies nő önbizalma megnő, majd visszatér a női ciklus és az addig meddő nőnek lehet gyereke. Ha mégsem, akkor a szokásos peteérést kiváltó gyógyszereket és/vagy gyógynövényeket alkalmazva könnyebben érjük el a kívánt gyermekáldást. Részletek: Dr. Balogh Ildikó nőgyógyász írása --> [link]

2014. júl. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

A Policisztás ovarium syndroma (PCOS) esetén is tesztoszteron és DHT túltengése áll a háttérben, erre ajánlják az alábbi gyógynövényeket:

- Amerikai törpepálma (fűrészpálma, saw palmetto)

- kecskeruta

- egyes források szerint menta teák is jók.

2014. júl. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sotretet egy nagy kalap sz.r. Megmondta a bőrgyógyászom, hogy a kutyájának se adná.
2014. júl. 18. 19:50
 5/9 A kérdező kommentje:
*Sotret
2014. júl. 18. 19:51
 6/9 A kérdező kommentje:
Amúgy nekem mitrális prolapsusom van és szokott lenni szívritmus zavarom is. Rá van írva a fogamzásgátlóra, hogy ne szedje akinek ilyen bajai vannak.
2014. júl. 18. 19:52
 7/9 anonim ***** válasza:

heh nekem az tette rendbe az arcom egy pattanásom sincs előtte meg volt 1000. de te tudod, további szép estét. :)


(Sotret)

2014. júl. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én nem fogom szedni. Majd kitalál valamit a nőgyógyász.
2014. júl. 18. 20:36
 9/9 A kérdező kommentje:
Amúgy mivel nekem hormonbajaim vannak így csak addig használ bármilyen bőrgyógyász gyógyszer amíg szedem.
2014. júl. 18. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!