Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kinek volt már méhszájsebe?

Kinek volt már méhszájsebe?

Figyelt kérdés

2 hete voltam nőgyógyásznál,aki méhszájsebet állapított meg nálam.Hozzá kell tennem hogy előtte nagyon sok orvosnál voltam,2 havonta mindig volt valami problémám(baci,gomba,herpesz)annak ellenére hogy tényleg odafigyelek az intim higiéniámra.Hallottam hogy ez a doktor nagyon jó,ezért elmentem hozzá,és tényleg nem csalódtam.Azt mondta méhszájsebem van.Lehet a sok folyás,fertőzés attól?Pénteken kell visszamennem hozzá,gondolom lefagyasztja.Utána valószínűleg nem lesz ilyen sok fertőzésem,folyásom?


A fagyasztás után mire számíthatok?Gondolom a szexuális életet hanyagolni kell egy darabig.Jövő héten megyünk Balcsira 4 napra,fürödni se fürödhetek majd vele?Persze az egészségem az első,ha azt mondják hogy nem lehet,akkor nem.


2014. júl. 22. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nekem 7/f
2014. júl. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem nem mondott semmit, hogy kezdeni kellene vele.

Neked mondott?

Mert akkor semmi.

Az nem egy nyílt seb, hanem hogy sűrűbben erezett, vagy ilyesmi.

Esetleg ülőfürdőt végy, és menj erre jó termálvízbe, ha jársz olyan helyen!

Sajnos Pesten évekkel ezelőtt bezárt az egyetlen sós fürdő, ami erre való volt.

2014. júl. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem volt, lefagyasztották.

Utána fog majd valami híg váladék jönni belőled pár napig, betétet szabad csak használni, tampont tilos, úgyhogy fürdeni nem fogsz tudni.

Szexelni sem lehet, kell majd utána irrigálni tejsavval, vagy pedig valamilyen tejsavas kúpot használni. De ezt majd elmondják pontosan.

Szerintem ha nem mondták előre, hogy ezt fogják csinálni, mikor visszamész, akkor nem csinálják meg.

Azt nem tudom, hogy ez megszünteti-e a fertőzéseket. Vettek kenetet, amikor fertőzésed volt? Megvizsgálták, hogy pontosan mi okozza? Párod is kapott mindig kezelést, amikor te? Ha nem, akkor ezután is lesznek fertőzéseid.

2014. júl. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
44%
A fertőzésnek nincs köze hozzá. Azt úgy gondolom, a partneredtől kapod. Mit értesz pontosan azon, hogy odafigyelsz az intim higiéniára?...
2014. júl. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A méhszájseb baromi gyakori dolog, kb minden második nőnek van vagy volt. Nem valódi seb, csak egy megváltozott hámrész a méhszájon (olyan hámréteg van oda kikúszva, amilyen egyébként csak beljebb, a méhnyakcsatornában szokott előfordulni normál esetben. A méhszájseb nem hajlamosít a fertőzésekre. Éppen fordítva: a fertőzések miatt szokott kialakulni. A fertőzéskor felmaródik a normál hám a méhszájon, és így tud kikúszni oda a méhnyakcsatornában lévő hám.


Ha hajlamos vagy fertőzésekre, inkább nem kéne élővízben fürödnöd, vagy minimum azonnal öltözz utána át száraz fürdőruhába. (Igazából ez a mesterséges vizekre is igaz.)

2014. júl. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!