Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha nincs rendszeresen vérzésem...

Ha nincs rendszeresen vérzésem, akkor kevesebb az esélye a teherbe esésnek?

Figyelt kérdés

Kb. 3-4 hónapos kihagyások vannak, és ez így van mióta először megjött. (6 éve menstruálok.) 1 éve jártam az orvosokat, megállapították, hogy nem vagyok cukorbeteg, nincs baj a pajzsmiriggyel sem, és a mellékvesémmel sem. Az orvosom felírta a Metformint, azonban olyan mellékhatásai voltak, amiket nem tudtam elviselni, és nem is múltak el hetek után sem. (Étvágytalanság, hányinger, enyhébb hasmenés, stb). Nőgyógyászati ultrahangom is volt, az sem mutatott ki semmilyen elváltozást. Az elmúlt egy évben kb. 4-szer menstruáltam. Ezek után a fogamzásgátló a következő lépés, jól gondolom? Az orvos azt mondta, hogy a Metforminon kívül nem tud erre mást írni. El vagyok keseredve, mert félek, hogy ha hamarosan nem kezdek ezzel valamit, akkor meddő leszek. Erre van esély?

A fő kérdésem pedig az lenne, hogy így is ugyanannyi esélyem van teherbe esni, mint valakinek, akinek már rendszeresen megjön a menzesze? (Védekezünk a barátommal, mielőtt valaki fejében tévképzetek jelennének meg.)

17L



2014. júl. 24. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
3-4 hónap van a menzeszeid között, akkor ugyanennyi a peteéréseid között is, tehát igen, kisebb az esélye, hogy terhes leszel. Ha elkezdesz fogamzásgátlót szedni, akkor attól egyáltalán nem lesz menzeszed, csak megvonásos vérzésed a hét napos szünetben, pont azért, mert ilyenkor nem kapja meg azt a hormont a szervezeted, amire szüksége lesz. Tehát, rendszertelen menzeszre fogamzásgátlót szedni hatalmas nagy butaság, mert attól egyáltalán nem lesz, a problémádat nem fogja megszüntetni, ill. akár további problémákat is okozhat.
2014. júl. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy írtad, hogy védekeztek, de ezután is védekezzetek, mert bármikor lehet spontán peteérésed, és akkor már meg is van a baj. :)
2014. júl. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2014. júl. 24. 15:02
 4/8 anonim ***** válasza:

Diétát, sportot is elmondták? A metformin magában nem csodaszer. Sőt, csak kiegészítő elem, a sport és az étrend mellett.

Milyen Metet szedsz? Létezik belőle nyújtott hatású, aminek sokkal kevesebb/nincs mellékhatása.


Esélyek: nehéz rá jó választ írni, mert bizony, ha nincs ovuláció, akkor abból gyerek sem lesz. Tehát ilyen szempontból kisebb az esély a teherbeesésre.

DE! Előfordulhatnak kósza ovulációk, ami ha nem védekeznél bizony problémát jelenthet, ha még nem akarsz gyereket. Ekkor ugyanis az első időkben fel sem tűnne, hogy teherbe estél, mivel gondolhatod, hogy megint csak késik a menstruáció. Remélem érthető ez így :)


Fogamzásgátlót hozzáértők nem szokták ajánlani, mert csak elfedi a tüneteket, ami később, mikor majd kisbabát szeretnél többszörösen jön vissza.

2014. júl. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Először a sima metformint szedtem, aztán a tünetek miatt felírták a nyújtott hatásút. Attól is ugyanolyan intenzitású mellékhatásaim voltak.

Egyébként a diétát és a sportot meg sem említették. De egyébként rendszeresen sportolok (kondi, futás) és az étrendemre is odafigyelek.

2014. júl. 24. 15:21
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, így nehezebb lesz teherbe esned,mert ahányszor van menstruációd annyiszor van peteérésed is (illetve lehet spontán pé-d is bármikor),és amint mondtad ez 3-4havonta van. Ha fogamzásgátlót szedsz akkor egyáltalán nem lesz menstruációd csak megvonásos vérzésed.
2014. júl. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor mi lehetne a megoldás? A metformint szedjem továbbra is, aztán majd lesz valami?
2014. júl. 24. 15:37
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Sportolsz és konditerem, nekem lenne még egy pár kérdésem. A testzsírod mennyi? 18% fölött van? Illetve eszel elég szénhidrátot? Ezek eléggé befolyásolják a női hormonok termelődését. Pl nekem amikor a bmi-m 17 körül volt (testzsírt akkor nem tudtam hol mérni, még orvosnál is ritka volt az ilyen készülék, ma már minden drágább mérleg tud ilyet, őskor.. :D) nekem is teljesen rendszertelen volt, de legalább havonta, kéthavonta megjött, mondjuk szénhidrátot ettem szénhidráttal, csak kamasz voltam és háromszor annyi belémfért hízás nélkül, mint manapság. Viszont utána hirtelen megváltozott az anyagcserém és híztam 30 kilót, na ott megint rendszertelen lett. Most leadtam a felesleget 1-2 éve és figyelek a megfelelő arányokra, azóta majdnem hogy halálpontos. Pedig anno a rendszertelenségre nekem se tudott sokat mondani az orvos, mondjuk mivel nem olyan ritkán jött meg, mint neked nekem nem írt fel rá gyógyszert.
2014. júl. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!