Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit lehet ellene tenni? 12l

Mit lehet ellene tenni? 12l

Figyelt kérdés
12 éves vagyok. 9 éves korom óta menstruálok, mindig fájt a hasam, de nem nagyon. Viszont múlt hónapban is úgy görcsöltem, nemcsak a hasam, a lábam és a hátam is fájt. Egész éjjel nem aludtam, ezért bevettem egy gyógyszert, valami 'nospa' a neve. De semmit sem használt. Ma jött meg, most is ez volt, csak nem annyira durván. Csak ma ment a hasam is... Mitől van ez? Mert eddig nem volt semmi komolyabb probléma, a múlt hónapban kezdődött. Mit lehet tenni? Menjek el orvoshoz?

2014. júl. 25. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:

ez változó, vannak hónapok, amikor nem fáj, vannak hónapok, amikor én a falat kaparom és semmilyen gyógyszer nem használ

mehetsz orvoshoz, felír még erősebb gyógyszert

a hasmenés normális ilyenkor, nekem is szokott lenni, ezt is a hormonális változás okozza

emellett jó még a testmozgás, akkor is, ha fáj, utána jobb lesz, az, ha valami meleget a hasadra teszel és felhúzod a lábaidat

nálam a koffein használ, de mégsem tanácsolhatom a Te korodban, hogy igyál egy jó erős kávét, ellenben vannak koffein tartalmú fájdalomcsillapítók, ezek jók lehetnek

a no-spa nekem meg sem kottyan sajnos

2014. júl. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A NOspa csak görcsoldó, fájdalomcsillapítónak valami másra lenne szükséged. Én aszpirin+C-t szoktam bevenni menstruációs fájdalomra nagy ritkán (ha már tényleg nagyon fáj), de van kifejezetten erre kitalált fájdalomcsillapító, az Algoflex M, ha jól emlékszem, abban van fájdalomcsillapító és görcsoldó is.

Ha ez sem használ, akkor valószínűleg orvosra lesz szükség, hogy felírjon valami erősebbet.


Nekem az is szokott használni, hogy lefekszem kényelmesen hanyatt és valami melegítőpárnát teszek a hasamra.

2014. júl. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! Kipróbálom. :) És ha az sem segít, irány az orvos, hogy valami erősebb gyógyszert felírjon.
2014. júl. 25. 20:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Szard már ki magad rendesen!
2014. júl. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Drága,a nospa édes kevés a havira,tapasztalatból mondom. Magne B M azthiszem ami kifejezetten erre van. Vagy algopirin M?:DDDDD Mindig keverem,csak a reklámra emlékszem,hogy a mazsorettdobáló csajnak azt adta az anyja.

Én sima algopirint veszek be ha rosszul vagyok havikor.

2014. júl. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!