Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 16 éves lány vagyok. Az a...

16 éves lány vagyok. Az a problémám hogy már több mint egy hete késik a menstruációm. Terhes nem lehetek mivel még nem voltam fiúval, és nem is fogyózok. Mennyi idő után forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés
Arra már gondoltam hogy a stressz miatt késhet. ha így van, mit lehet ellene tenni?
2010. jan. 10. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem szimplán csak késik. Nem írtad, hogy mióta menstruálsz, de pl nekem is szokott csúszni, mikor még nem régóta volt meg, többet is, egy-két hetet. Egy idő után majd teljesen rendszeres lesz. De ha nagyon aggódsz, és megnyugtat, akár már most is mehetsz dokihoz. Egyébként ha jól tudom az éghajlatváltozástól (pl ha elutazol), és a stressztől is késhet. Szerintem most még felesleges aggódni.:)
2010. jan. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1-2 hét késésnél még ne aggódj,ha nem volt szexuális kapcsolatod.
2010. jan. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A sztressztől tényleg késhet.Miért stresszelsz?Suli?Vagy valami más miatt?

Nálam tavaly igazolódott be,hogy a stressztől késhet.Pont felvételi időszak volt és stresszeltem,hogy felvesznek-e oda,ahova én akarok menni.Aztán nem jött meg.Már egy hete késett.Nagyon aggódtam,még jobban stresszeltem,már ez miatt is stresszetem.Aztán 2hét késéssel,de szerencsére megjött.Mikor már minden rosszra gondoltam.

Azóta próbálok kevesebbet idegeskedni:)

15/L

2010. jan. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!Ez még nem tragédia,én 20éves vagyok és még most sem rendszeres,úgy értem,kb 3 hónapig beáll a hónapnak ugyanarra az időpontjára,de utána késik 1-2 hetet és így marad egy darabig.A stressztől természetesen lehet ilyen.Ha pl kimaradna a hónapban akkor fordulj orvoshoz!(de még az sem feltétlenül kóros,mert ilyen is előfordulhat-de azért akkor jobb ha lát egy doki)Remélem segíthettem.

20/L

2010. jan. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem még egy-két hónap sem probléma ilyenkor, ha nincs szexuális kapcsolatod. A húgom 20 fölött volt már, amikor elmaradt a mensese, és másfél évvel később állt vissza. Még akkor sem kapott gyógyszereket, csak vitaminokat szedett.
2010. jan. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :).4 éve menstruálok már, és csak pár napot szokott késni. A stressz a suli miatt van, meg egy komoly kapcsolatom ért véget nemrég, és ez nagyon megviselt.
2010. jan. 10. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!