Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem jön meg rendszeresen...

Miért nem jön meg rendszeresen a menstruációja a barátnőmnek (19L)?

Figyelt kérdés
többször is előfordult, hogy késett a menstruációja volt hogy csak pár napot de olyan is előfordult, hogy 2 hónapi után jött meg neki. Most még csak párnapja késik neki. De miért van ez??
2010. jan. 11. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
mennyi ideje menstruál? mivel az első három évben elég összekuszált lehet néhány lánynál. ha több, menjen el nőgyógyászhoz.
2010. jan. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Érdemes lenne kivizsgálni, vérvétel alapján megnézni a hormonok szintjét, stb. Az is lehet, hogy a stressz vagy valami más befolyásolja, de előfordulhat, hogy hormonális probléma.

Egy jótanács: néhány orvos fogamzásgátlót ír fel az ilyen jellegű problémákra, mert az látszólag rendezi a ciklust. De véleményem szerint ez nem jó megoldás, mert csak egy mesterséges egyensúlyt állít be. A saját tapasztalatom is az volt, hogy miután abbahagytam a szedését, a problémám súlyosabb lett.

2010. jan. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sok minden okozhat késést: egy esetleges terhesség, idegesség, betegség, sőt, a fogyás és hízás is.
2010. jan. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Van akinek sosem rendszereződik és még 30 éves korában is rendszertelen a ciklusa.

A helyes választ talán egy komolyabb nőgyógyászati szűrést tudná megadni, de sajnos ritka az az eset mikor megtalálják az okát.

2010. jan. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem menjen nőgyógyászhoz a barátnőd (ha már régebb óta menstruál) és vizsgálják ki! Viszont a fogamzásgátlót én is ellenzem, az csak tüneti kezelés lenne! Ha mindenképpen ezzel erősködne az orvos, menjem el endokrinológushoz, mert lehet, hogy valamilyen hormonális probléma. (Más tünetek is társulhatnak ilyenkor hozzá!)

Nem akarlak megijeszteni, de nekem például ugyan így volt (én is 19 vagyok) és kiderült, hogy pcos-em van :(

2010. jan. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát,a menszesz tud ilyen is lenni.

Nekem is volt ilyen: volt,hogy 5 napot késett,volt hogy 3 hónapig nem volt bajom.Nőgyógyász mindenképp,mert azért nem árt mondjuk egy alapos kivizsgálás.

Én azért kezdtem el szedni foggátlót,mert az enyém mindig késett egy hetet.Most teljesen,percre pontosan jön meg.

2010. jan. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jobb ha megkérdezi az orvosát, mert Kb ilyenkor már beszokott állni a havi,de az 1-2 nap csúszi még nem számít.
2010. jan. 12. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!