Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy mondjam meg anyukamnak...

Hogy mondjam meg anyukamnak hogy tampont szeretnek?

Figyelt kérdés
14 vagyok ,tobb mint 1 eve menstrualok.Az elso napokon eleg eros a verzesem ,es olyan erzesem van a betet miatt mintha vertocsaban ulnek.Ekkor eddzesekre se tudok jarni,mert atazom.A kerdes tehat :Hogy mondjam meg hogy tampont szeretnek?

2014. aug. 4. 13:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy így. :) De komolyan, ebben nincs semmi ciki, meg fogja érteni rögtön. ;)
2014. aug. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Szia!


Miért kell azt Édesanyádnak tudnia, hogy mit használsz? Menj be a közértbe, és vegyél betét helyett tampont, és ennyi.


Ha mindenáron el akarod neki mondani, akkor szerintem így, ahogy ide leírtad, teljesen jó.


Vagy ha magyarázkodni akarsz, akkor így:


"Édesanya, tudod az első néhány nap nagyon erős, és ilyenkor sajnos kimaradnak az edzések is, a mennyiség miatt. Tudsz esetleg valami alternatívát a betéten kívül? Az mindig átázik, és olyan, mintha vérben ülnék. (Megvárod mit mond, aztán attól függően folytatod). Hallottam a tamponról, és gondoltam arra, hogy kipróbálnám mert a neten, barátnőktől stb. annyi jót hallottam róla. 1 próbát megér, nem?".


Nekem ugyan fiaim vannak, és Édesanyámmal sem volt semmi ilyen "élményem" de hirtelen ez jutott eszembe.

2014. aug. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Miért kell azt Édesanyádnak tudnia, hogy mit használsz?"


Azért ez egy normálisan működő családban ki szokott derülni, ha máshogy nem, a "csomagok" változásából a szemetesben.


Kérdező! Így, ahogy itt leírtad, mondd el a problémádat anyukádnak is. Meg fogja érteni.

2014. aug. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a gyors valaszokat!:)Meg johetnek.
2014. aug. 4. 13:28
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Anya, nem szeretnék az edzésekről kimaradni, mert éppen megvan. Szeretném kipróbálni a tampont."


Hajrá! Menni fog, ez nem olyan nagy kérés.:)

2014. aug. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Andizsuzsi!


Hát persze, de miért kell ezt bejelenteni, vagy erre engedélyt kérni? Majd rájön magától. Én annak idején úgy volt, hogy 1-2 hónapig betétet használtam, aztán nekem is az edzések miatt fontos volt hogy minél gondtalanabbak legyenek a menstruációs napok, ezért fogtam magam, és amikor megjött, elmentem a közértbe, és betét helyett tampont vettem, és onnan kezdve azt használtam, kész. Édesanyám gondolom látta, hogy nincsenek betétek, ezért 1x megkérdezte, hogy "minden rendben?" Mondtam, hogy igen, és ezzel el is volt intézve. Mivel Ő betétet használt, volt otthon tampon és betét is. Ennyi. Nem volt semmi huza-vona, hogy nem engedem, de én akarom stb. Intelligensen megoldottuk a dolgot, ezért nem jött le, hogy miért kell erre a kérdezőnek engedélyt kérni.

2014. aug. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a kérdező nem önállóan vásárolja a betétet, hanem édesanya a havi bevásárlás keretében oldja meg. Aztán lehet, hogy a kérdező és édesanyja nem szokott/tud intim témákról egymással beszélni. Több oka is lehet. De úgy gondolom, nem árt, ha egy 14 éves gyerek édesanyja tudja, hogy a lánya mit használ, többek között azért, mert hasznos tanácsokat tud adni a használatával kapcsolatban.
2014. aug. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Andizsuzsi:


Telleg anyum szokta vasarolni a beteteket,es nem nagyon szoktunk beszelni a temarol.Ezert bajlodom azzal h milyen helyzetbe tudnam felhozni a temat.Pl holnap megyek a Rossmannba,ott vehetnek csak nem tudom h mondjam meg:/:D

2014. aug. 4. 17:15
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy milyen a viszonyotok, de én mindent megbeszélek az anyukámmal.

Szerintem a tudta nélkül semmiféleképpen se vegyél tampont. Mondd meg neki, hogy ki szeretnéd próbálni, és ennyi.

Elmentek ketten a boltba, és megveszitek.

Hidd el, meg fogja érteni!;)

2014. aug. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat,problema megoldva!:)

Ment a zold kez:)

2014. aug. 5. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!