Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan mondjam el anyukámnak,...

Hogyan mondjam el anyukámnak, hogy pszichológushoz szeretnék menni? (A többi kérdés lent)

Figyelt kérdés

Több alkalom volt, amikor elhatároztam, hogy beszélek anyuval erről, de amikor erre került volna a sor, mindig visszavonulót fújtam. Nem tudom, hogyan és mit kellene neki mondanom. Mindig nehezen mondtam/mondom el, ha problémám van. A reakciótól is félek egy picit.

Akik beszéltek otthon erről, hogyan csináltátok? Hogy dobtátok fel a témát, mit mondtatok? Fogalmam sincs, hogyan kellene elmondanom.


A legelső alkalommal, amikor pszichológushoz mentetek, hogyan kezdődöt a beszélgetés? Miket kérdezett? Te is kérdezhettél, ha eszedbe jutott valami? Mennyire volt nehéz megnyílnod, beszélned? Nem zavart, hogy egy idegennel osztottad meg a gondolataid?


Ne haragudjatok, hogy ennyi kérdést tettem fel, de nagyon bizonytalan vagyok. A válaszokért - itt, vagy akár priviben - nagyon hálás lennék.


16/L


2014. máj. 12. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Miért szeretnél pszichológushoz menni?

Anyukádék nem látják, hogy valami problémád van?

Nem tudom, milyen anyukád, úgyhogy nem tudom, hogyan reagálna. De próbáld meg. Biztosan jót fog tenni, ha beszélsz vele.

2014. máj. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Írd le, és add oda. Mondd azt, hogy nehéz Neked erről beszélni.
2014. máj. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 hektorr7 ***** válasza:
100%

Nálam fordított volt a helyzet. 18 éves koromig három pszichológushoz vittek el beilleszkedési gondok, önsértés (értsd szétvágtam a lábam), anorexia stb..


Utáltam járni terápiára de muszáj volt. Különben kórház. Pszichológushoz csak olyan menjen akinek komoly gondja van és súlyos traumák érték az életben.


De elmondom szívesen hogy jelenlegi pszichológusommal hogyan kezdődött a terápia.

Úgy kezdődött az egész felhívtam időpontért. Megbeszéltük mikor találkozzunk. Elmentem hozzá kezet fogtunk bemutatkoztam és ő is.

Megkérdezte ki vagyok, hány éves, mivel foglalkozok, mik a panaszaim stb..

Persze és kérdeztem is sokat a terápia végén mondta is hogy projektív identifikációt használok a terápiában ami hátráltatja a munkát. Ez burkoltan feltett kérdésekben nyilvánul meg főleg ez a elhárító mechanimus.


Megnyílni megtudtam sőt imádtam is beszélni arról mi mindenen mentem át. Közben néztem milyen döbbent arcot vág terapom. Ő negyedennyi fájdalmon ment volna át szerintem már rég megbolondult volna!!! Na mindegy nem sajnáltatom magam csak leírom hogy milyen is ez a terápia :)


Nem zavart hogy idegen, miért zavart volna? Nem értem a kérdésed

2014. máj. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!