Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mással is elő szokott fordulni...

Mással is elő szokott fordulni hasonló? Normális? Mit tegyek? 15/L

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, szűz (ezt azért hangsúlyozom, mert biztos, hogy nem nemi úton terjedő betegségről van szó). Elég régóta tapasztalom, hogy állandó (mindennapos) folyásom van, amit néha viszketés kísér. Egy éve jelentkeztek hasi fájdalmak, görcsök is, átlagosan 2-3 havonta, a ciklusomtól függetlenül. Ilyenkor a menstruációs fájdalomhoz hasonló dolgot érzek, csak sokkal jobban fáj. A rohamok 4-6 óráig tartanak, ilyenkor nem tudol felülni vagy mozogni, még beszélni sem. Ha valami hideg dolgot teszek a hasamra, az némileg csillapítja a fájdalmat. Sokan mondják, hogy jobb a meleg borogatás, de az csak fokozza a fájdalomérzetemet. A legutóbbi két alkalommal hánytam is (többször), de ettől sem múlt el a fájdalom. Eddig mindig itthon voltam, amikor a görcsök jelentkeztek, de el se merem képzelni, mi történne az utcán. Összefügghetnek ezek a tünetek, valamilyen nemi betegség lehet? állandóan attól félek, hogy mikor jelentkezik a következő roham, hálás lennék, ha segítenétek :/

2014. aug. 10. 23:56
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Mindenképp menj orvoshoz, ez nem gyerekjáték.

Édesanyád tud erről, beszéltél már vele? Ha nem, tedd meg, könnyebb lesz, biztosan elkísér orvoshoz stb.

Neten keresztül nem lehet diagnózist felállítani, annyi féle-fajta betegség van..

2014. aug. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Egy hasi ultrahang kéne meg teljes vérkép.
2014. aug. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
mindenképpen meg kell néznie orvosnak, mert ez nem általános és nem elfogadható.
2014. aug. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nem nemibetegség, hanem fertőzés, vagy szervi probléma. orvos!
2014. aug. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A folyás meg viszketés lehet gombás fertőzés, amit akár egy antibiotikumos kúra is kiválthat. Az nem nemi betegség.

A görcsölés lehet akár pszichés eredetű is, de azt majd a nőgyógyász mondja meg. Mindenképp orvoshoz kell menned. Miért nem mondod el édesanyádnak a félelmeidet?

2014. aug. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!