Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintem hüvelygombám van,...

Szerintem hüvelygombám van, mert nagyon viszket. Ezt mitől lehet elkapni? Csak a párommal vagyok kapcsolatban. Ez magától is kijöhet?

Figyelt kérdés
Mit ajánlotok rá?Milyen árban vannak ezek a készítmények?
2008. aug. 6. 00:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Magától nem jön elő, csak összeszedni leehet. Pl úgy, ha egy nem tiszta wc ülőkére ráülsz vagy akár kádban/strandon fürdesz. Gyógyszertárban vegyél canesten kombit, úgy 2000Ft környékén van.
2008. aug. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg a doki azt mondta, hogy ez úgy is kialakul, hogy ha valamiért a hüvely PH-ja elváltozik valamiért, s a nem kívánatos gomba(k) elszaporodnak, neten is írják, hogy immunrendszer gyengülése (stressz) is kihozhatja, no meg igen, szexuális érintekezés nélkül is sokféle módon össze lehet szedni, sajna mi ott nyitottak vagyunk...

Részemről elég idegesítő, hogy nem lehet konkrétan tudni az okat -nekem is életemben s jelenleg is egy pasim van, s hűségesek vagyunk, bízunk egymásban-, mert akkor tudnám, hogy kerüljem el..

Doki azt is mondta, hogy a PH-ra nem jó a sok szénsavas ital, meg csoki...

Szóval szerintem ez jóval összetettebb

2008. aug. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi! magától nem fog elmúlni?
2008. aug. 6. 08:07
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Menj vele orvoshoz!
2008. aug. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Szia! A második válaszoló írta le pontosan a helyzetet. Sokminden okozhatja, nem csak elkapni lehet. Én pl. terhes vagyok és ilyenkor is megváltozik a hüvelyi egyensúly, most mondta az orvosom. Pl. candida gomba 20%-ban van jelen normál esetben, de hormonális okok miatt is megnőhet a számuk. Amúgy is sokféle baci él a hüvelyben - teljesen egészséges állapotban is. Abban is igaza van a 2. válazolónak, hogy ezt az egyensúlyt táplálkozással is fel lehet borítani, pl. szénhidrátdús kaják elszaporíthatják a gombát, elsősorban az édességek és az élesztős dolgok. Szerintem is menj orvoshoz, ő felír rá valami kúpot vagy krémet, esetlg tablettát, ha bakteriális a fertőzés.
2008. aug. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm!vettem canesten kombit,ha ez nem segít,doki!
2008. aug. 6. 19:10
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is szenvedek ebbne,én veszek vényn élkülit és az jó,ha meg már az sem jo akkor doki.Dea a stressz az tényleg okozza nah meg a fürdőzés (félek is nyáron fördőbe járni :S) Én is csak a páromml vagyok együtt ő az első az életemben,de mégis szenvedek ebben a gombában :SMagátl sajnos nem múlik el :(
2008. aug. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Szia, újra második válaszoló vagyok, s köszönöm a fenti megerősítéseket, hát igen, sajna terhesen is kijöhet.

Az jó, használjt Canestent, bár azért fontold meg, mert képzeld, hogy én úgy járta, hogy ezt írás szerint használtam s a tüneteim el is múltak, s gondoltam minden okés, s együtt voltunk a párommal, s neki kipirosodott foltokban, s pont ekkor tájt kellett fog.gátlólt is íratnom, így aztán ezt el is mondtam a dokinak, megnézett, s azt mondta, hogy igen a Canesten enyhítette a dolgot, de nem múlasztotta el teljesen, így kaptam egy újabb kezelést, s okés lett. Szóval szerintem a Canesten gyengébb, de ha a fertőződésed erősebb, lehet nem lesz elég, ezért én azt tanácsolom, hogy azért amikor tudsz dokival is nézesd meg, ne lappangjon...

2008. aug. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg segítenie kell a kombinak, 1ébként én úgy tudom hogy sérülés miatt lehet elkapni főleg. (Nekem is és ismerősömnek is segített a kombi. Sztem jó rá.)
2008. szept. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
elöző válaszadó vagyok..ez lemaradt.. sztem az a legjbob a kombiban hogy csak 3nap az egész...
2008. szept. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!