Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » C3220 mit jelent? 23 hetes...

C3220 mit jelent? 23 hetes kismama vagyok. Volt valakinek ennyi a méhszáj értéke?

Figyelt kérdés
2014. aug. 12. 19:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

A méhszájértéked ennyi.

A méhnyak 3 ujjnyi, ami jó, viszont a külső és a középső méhszájad 2 ujjnyira nyitva van, ami 23 hetesen nagyon nem jó! Konkrétan akár meg is szülhetsz, ha ez teljesen kinyílik.

Nem fektettek be a kórházba? Ezzel ugyanis simán be szoktak erre felénk fektetni.

2014. aug. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
De, kórházban fekszem. Engem az érdekelne, hogy valaki kihordta e a terhességét ilyen paraméterekkel?
2014. aug. 12. 19:53
 3/19 A kérdező kommentje:
A másik. Bárhol is nézem, kettes szám csak az első számjegybe szerepel. Az összes többiben az 1 szám jelőli a kinyilt méhszájat. A c1111 a teljes nyilás nem?
2014. aug. 12. 19:58
 4/19 anonim ***** válasza:

A 3220-as számban az első, a 3-as a méhnyak állapotát jelöli, szülés előtt ez a szám kisebb lesz.

A következő számok a külső, középső és belső méhszájat mutatják. Neked a 2. szám 2-es, tehát a külső méhszájad 2 ujjnyira nyitva van. A 3. szám 2-es, ami azt jelenti, hogy a középső méhszájat szintén 2 ujjnyira nyitva van. Az utolsó szám pedig a belső méhszájat mutatja, ami még neked zárva van, mivel 0.

Ha neked 3221-re módosul az érték, akkor teljesen nyitva leszel, csak a belső méhszájat még csak 1 ujjnyira. De akkor is nyitva leszel végig!

A számok nagysága csak a nyitottság mértékét mutatják. De ha neked a méhszájértékek mindhárom számjegyhelyen 0-nál nagyobb számok vannak, akkor az nyitottságot jelent!

Tehát amelyik értéket te leírtad, az 1 ujjnyi nyitottságot jelent végig.

De nálad még nagyobb gond van, ugyanis te már nem csak 1 ujjnyira, ha 2 ujjnyira vagy nyitott. És ha ez még jobban nyílik, akkor bizony beindulhat a szülés!

2014. aug. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

A számok nem azt jelentik, hogy hány ujjnyi...

A cervix index számai cm-t jelentenek. Ha teljesen zárt, megtartott, az C3000, vagyis a cervix 3 cm hosszú, a külső méhszáj, a nyakcsatorna és a belső méhszáj nincs nyitva, vagyis 0 cm. A C3220 azt jelenti, hogy a cervix megtartott (nincs megrövidülve), a külső méhszáj 2 cm-re nyitva van (vagyis 1 ujjnyi), a nyakcsatorna is nyitva van 2 cm-re (1 ujjnyira), a belső méhszáj viszont teljesen zárt. Nálunk ritkábban használják ezt a jelölési módot, inkább 3 számmal jelölik, mint ahogy sok más szülészeti intézményben is. Ugyanez leírva C2 (2-0-0), vagyis 1 ujjnyi külső, zárt belső méhszáj, és megtartott cervix.

Nem túl szerencsés, ha 23 hetesen nyílik a méhszájad, növekszik a koraszülés kockázata, de sok pihenéssel jó esélyed van rá, hogy ha nem is érett, de ahhoz közeli babád legyen. Ameddig a magzatvíz nem folyik, de fájások indulnának, vissza lehet tartani többször is a szülést infúzióval, és a 24. hét után szoktak adni tüdőérlelőt szuriba, ami a babának fontos. Ez helyenként változik, hogy hol mit adnak, és hányszor kell ismételni. Nálunk Dexamethasont. Gondolom szeded a magnéziumot szép nagy adagban. Na de kicsit elkanyarodtam a témától...

Ha bármi kérdésed lenne, írhatsz üzit, szívesen válaszolok ilyen témában. Szülészeten dolgozok (főleg szülőszoba, de több évet voltam terhespatológián is, ráadásul hozzánk az ország másik végéből is küldik a veszélyeztetett terheseket).

2014. aug. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Székesfehérvári kórházban fekszem. Ma a vizitnél megkérdezem, hogy is állunk pontosan, mire számíthatunk. Utánna írok neked privit. Köszönöm.
2014. aug. 13. 06:31
 7/19 anonim ***** válasza:

"A számok nem azt jelentik, hogy hány ujjnyi...

A cervix index számai cm-t jelentenek."


Tényleg?, akkor biztos én nem tudok olvasni:


3000 zárt méhszáj, a méhnyak 3 ujjnyi

2000 zárt méhszáj, a méhnyak 2 ujjnyi

1000 zárt méhszáj, a méhnyak 1 ujjnyi

3100 3 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt

2100 2 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt

1100 1 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt

3110 3 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt

2110 2 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt

1110 1 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt

3111 3 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj

2111 2 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj

1111 1 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj

2014. aug. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Akkor ebből kiíndulva a 3220 mit jelent? A teljesnél is jobban nyitva vagyok?
2014. aug. 13. 11:52
 9/19 anonim ***** válasza:

Egyik előző válaszoló vagyok.

Már írtam egy korábbi válaszomnál.

2 ujjnyira nyitva van a külső és 2 ujjnyira nyitva van a középső méhszájad. A belső még zárva van, mivel annak az értéke 0, de ha az is kinyílik, akár 1 ujjnyira is, akkor már teljesen nyitva leszel, ami nagyon nagy gond 23 hetesen. Ugyanis onnan már könnyen még tovább nyílhat, ezáltal beindul a szülés és koraszülött lesz a babád, illetve teljesen nyitott méhszájnál nagyon könnyen összeszedhetsz fertőzéseket is.

Ez, amit belinkeltem, ezek csak bizonyos variációk, amiben ujjnyiban van meghatározva az érték, ezt annak a válaszolónak linkeltem be, aki szerint a méhszájértékben a szám, az cm-ben lehet csak megadva, pedig nem így van, mint ahogyan a táblázat is mutatja, ujjnyit írnak.

Tehát még nem vagy teljesen kérdező kinyílva, viszont bármikor megtörténhet és középső és külső méhszájat tekintve te még jobban ki vagy nyílva, mint a kezdeteknél, amikor is még a 2-esek helyén csak 1-esek vannak, az kisebb fokú nyílást jelent. Te már jobban külső és középső méhszájat tekintve nyitva vagy, mint 1 ujjnyi. Szüléskor majd 4 ujjnyira is nyitva lehetsz. Akinek még csak nyílik, annak 1-esek állnak a számok helyén, minél inkább nyílik valaki annál jobban emelkednek a számok!

2014. aug. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Tehát ha neked a méhszájértéked 3110 lenne mondjuk, akkor még csak 1 ujjnyira lenne nyitva a külső és a középső méhszájad. De neked már 2 ujjnyira nyitva van.

Ha a méhszájértéked a mostanitól nézve 3221-re változna, akkor leszel teljesen nyitva! Mert akkor már a belső méhszájad is 1 ujjnyira nyitva lenne.

2014. aug. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!