Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Crohn beteg vagyok. Milyen...

Crohn beteg vagyok. Milyen fogamzásgátló eszközt fogok tudni használni?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, fél éve van barátom, eddig óvszerrel védekeztünk. Hogy őszinte legyek, elég parás vagyok, amiből kicsit elegem van, és ezért szeretnék a gumiról lemondani, végleg. Mindenképpen megyek nőgyógyászhoz, csak most sajnos szabadságon van. Előre szeretnék érdeklődni a tapasztalatokról. A crohn betegség miatt gondolom fogamzásgátló tablettát nem szedhetek, mert nem lenne ideje felszívódni. Ezért mindenképp olyan gyógyszer-megoldás kéne, amelyből a hormonok nem gyomron keresztül szívódnak fel. A hüvelygyűrűre gondoltam még, de sajnos a gyenge immunrendszerem miatt hajlamos vagyok hüvelyfertőzésekre és gombára.

Előre is köszönöm, ha valaki leírja a tapasztalatát, akár a hüvelygyűrűről, hogy mennyire lett vele probléma, akár más, releváns témáról :)



2014. aug. 24. 21:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem maradnod kellene az óvszernél. Megfelelő használat mellett teljesen megbízható.

A tabletta nem szívódna fel, ráadásul ezek a hormonális fogamzásgátlók nem ajánlottak ilyen betegségek mellett, mert fellángolhat mellette.

2014. aug. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!