Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tegnap kezdtem el a Chloee...

Tegnap kezdtem el a Chloee nevu fogamzasgatlo szedeset, nagyon verzek es tegnap nagyon fajt a hasam (mint mindig) de az mar elmult. Faradt vagyok, szedulgetek (a verveszteseg miatt mindig) nincs etvagyam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon alacsony hormontartalmu a bogyo, megis faradt vagyok, etvagyam sincs es rossz a kozerzetem. A fogamzasgatlo miatt van? Mikor lesz jobb? :(
2014. aug. 27. 13:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha mindig ilyen tüneteid vannak, akkor most miért lepődsz meg, hogy 1 szem fogamzásgátló után még fennáll? 1-2 hét után (7-14 szem) érzed amúgy először a hatását. Szóval nyugi, tedd azt, amit régebben is és majd a következő menszesznél figyelj, hogy változott-e valami. Amúgy pedig egyél rendesen hiába nincs étvágyad (ne tömd magad, de azért reggeli, ebéd könnyed vacsora nem árt) és igyál sok folyadékot.
2014. aug. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha te vagy a hányástól félő lány, akkor viszont mindent csak beképzelsz. Amúgyis szoktak lenni ilyen tüneteid, csak most bemagyarázod, hogy a tabitól van és felerősíted ezzel.
2014. aug. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

En vagyok a hanyos lany. Nem szoktam sokat enni, 42 kg vagyok es 158 cm 17 eves letemre. Az emotofobia neha befolyasolja a napjaim, panikrohamom eleg gyakran van es a 'hanyastol valo felelem' miatt elszoktam az evestol. 3 napja nem ettem semmit csak 1 peksutit, megsem birok kajara nezni.

Voltam nogyogyasznal, volt vervetel, vizsgalat de mindent rendben talalt csak a menstruaciom nagyon rendszertelen es rettentoen gorcsolok. Nemi eletet is elek, ezert dontottem a bogyo mellett.

Valoszinu, hogy bebeszelem de van bennem egy minimalis felelem. :(

2014. aug. 27. 13:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Neked sürgősen pszichológus kellene vagy lehet már pszichiáter, mert nem normális ez a fajta félelem a hányástól, az étkezésedről már nem is beszélve. Ilyen kajabevitellel nem csoda ha teljesen rendszertelen a menstruációd. Egyébként meg egy répa vagy egy alma is étel, legalább ennyit próbálj letömni a torkodon valahogy, mert az éhezéstől szédülsz illetve fáj a hasad (üresen mi mást csináljon szegény? Lassan szerintem gyomorfekélyed is lesz, kimarja a gyomorsavad.). A fáradtság pedig a vitamin és ásványi anyag hiánytól van. Mikor csak péksütit ettem de azt is ritkán, mert annyi dolgom volt, hogy enni is elfelejtettem, akkor bizony én is fáradt voltam, szédültem, a fejem is fájt, minden bajom volt. Amint figyeltem arra, hogy rendesen egyek jéé rendbe is jöttem 1 hónapon belül.
2014. aug. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Voltam mar pszichologusnal, viselkedesterapiara jarok.

Nem szeretem azt az erzest mikor tele van tomve a gyomrom, berogzodes. :/

2014. aug. 27. 14:28
 6/8 anonim ***** válasza:

Tudod mennyi kaja kell a teletöméshez? Egy egész pizza, 4 melegszendvics és hasonló mennyiség. Mondjuk neked már össze van szűkülve a gyomrod az éhezéstől. Ha napi 5ször próbálnál egy gyerekadagot megenni attól nem lenne tele tömve a gyomrod de nem is éheznél. És hogy mi a gyerekadag? Egy kistányér fele. Egy fél alma mondjuk egy joghurttal. Vagy egy bögrében egy marék müzli tejjel. Egy szelet pirítós egy hajszálvékony sonkával és esetleg egy maci sajt, de ez már durva adag. :P A legtöbb ilyen típusú pszichés betegség elhatározás kérdése is. Ha nem akarsz gyógyulni nem is fogsz.


Nekem pont hogy falás rohamaim voltak, képes voltam leküzdeni és feldolgoztam azt a problémát is amiért kialakult. Akarat kérdése volt. Nem a sült galambot vártam hanem felkeltem egyik reggel és az asztalra csaptam, hogy ez így nem mehet tovább.

2014. aug. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én se tudok rendesen enni, csak nagyon keveset és semmilyen életkedvem sincs :(
2014. okt. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Pihenj sokat,ne szaladgálj ide meg oda,ha még a szüleiddel élsz,kérd meg őket hogy pl hozzanak neked a boltból akármit amit te szeretnél.. Igyál sok folyadékot,ha ez 2 héten belül nem segít,menj el dokihoz!
2015. febr. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!