Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet a baj, gombás fertőzé...

Mi lehet a baj, gombás fertőzés negatív kenettel?

Figyelt kérdés

Rendszeresen járom úszni, körülbelül 1.5 hete lekezdett fájni a derekam ,fájt a pisilés is,Majd előjött a túrós, fehér folyás...

elmentem nőgyógyászhoz, ő mondta biztos gomba, adott rá gyógyszert meg kúpot is. Tegnap megjött a kenet eredménye és negatív minden....Így is lehet hogy gomba? Beszedjem a gyógyszereket azért szerintetek?


Normál Döderlein flóra látható

Sarjadzó gomba negatív

Neisseria gonorrhoeae negatyív

Trichomonas negatív

Fehérvérsejt nem látható



tudom senki nem orvos itt, vissza is megyek az enyémhez csak szabin van a héten :(



2014. szept. 3. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Volt más tüneted a folyáson kívül? Pl. viszketés, égő érzés, stb...

Mert a normál, fehér folyás is elképzelhető, hogy összeállhatott és túrósnak tűnt, de az nem az a bizonyos tipikus fertőzéssel járó túrós folyás volt.

Viszont ha a derekad fájt és a pisilés is, az meg lehetett simán húgyúti fertőzés. Vizelettenyésztést nem csináltak? Mert lehet hogy a gond ott volt és nem nőgyógyászati téren.

Meg azért is gondolnám, hogy nem gombás fertőzésed volt, mert ha te vártál másfél hetet és egy darab fertőzésre írt gyógyszert sem használtál és kibírtad másfél hétig, akkor valószínűleg nem volt fertőzésed. Ugyanis ha valakinek fertőzése van, az olyan szinten viszket, ég, hogy nem igazán húzza vele legalább tünetenyhítő gyógyszerek nélkül másfél hétig az ember. Legalább is nekem ez a tapasztalatom.

Ha nem volt vizeletvizsgálat, akkor azt csináltass. Azt háziorvoson keresztül is tudsz, de a nőgyógyászaton is.

De ha tényleg nincsenek hüvelyi tüneteid és mész a másik orvoshoz, akkor kérdezd meg tőle, hogy mi legyen szerintem.

Illetve még egy kérdés, nem használtál véletlenül valamit magad által, valamilyen kúpot odalent, mielőtt orvoshoz mentél? Mert ha netán vettél mondjuk valamilyen kúpot és használtad és utána mentél orvoshoz, akkor az adhat téves tenyésztést eredményt. És akkor lehet hogy volt fertőzésed, csak a kúp miatt nem mutatta a tenyésztés. Vagy már az segített.

2014. szept. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is rendszeresen jártam úszni, csak nekem tényleg gombás fertőzésem lett tőle állandóan. Viszont az olyan, hogy nem bírsz megmaradni a viszketéstől. A fájó pisilés és derékfájdalom inkább a húgyúti vonalon való bajt jelez. Pl akár vesegyulladás is lehet. Háziorvos vagy urológussal jobban jársz ha nem volt vizelettenyésztés, mert a leírt adatokat nézve ez csak hüvelykenet. Szóval szerintem ne vedd be a gyógyszert meg a kúpot. Én is voltam úgy nőgyógyásznál, hogy az elmondott tünetek alapján rávágta, hogy gomba, aztán kiderült, hogy vegyes fertőzés, csak ő akkor meg se vizsgált, nem hogy kenetet vett volna... Legalább a te orvosod ennyivel alaposabb, de nem jobb.
2014. szept. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat,

a hugyuti része szerencsére teljesen elmúlt már 1 hete kb, egy jó kis propolisz /tőzegáfonya/urogin kúra után csak a folyás maradt.

Közben beszéltem az orvos aszisztensével holnap megnézi a leletemet és soron kívül visszahív szóval majd kiderül mi lesz ^^

2014. szept. 3. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!